۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۴
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83481403
۰ نفر

برچسب‌ها

آلمان زمان تحریم تسلیحاتی عربستان را تمدید کرد

تهران – ایرنا – سخنگوی دولت آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که برلین تحریم صادرات سلاح به عربستان را به مدت شش ماه دیگر تمدید کرد.

به گزارش رسانه های غربی، وی افزود: تا ۳۱ مارس ۲۰۲۰ هیچ درخواستی برای صادرات سلاح به عربستان، تصویب نخواهد شد.

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان روز سه شنبه اعلام کرد که خواستار پایبندی به ضرب الاجلی است که پس از قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار مخالف آل سعود، در آلمان به اجرا گذاشته شد.

درهمین حال، توافقی که بین حزب محافظه کار مرکل و سوسیال دموکرات های آلمان منعقد شده، صادرات سلاح به کشورهای درگیر جنگ یمن را ممنوع می داند.9109

بر اساس نظرسنجی های محلی، حدود ۸۱ درصد از آلمانی ها مخالف فروش سلاح به کشورهای حاضر در جنگ یمن هستند.

دولت آلمان فروردین ماه سال جاری توقف صادرات سلاح به عربستان را تمدید کرده بود. این حکم در صورت عدم تمدید مجدد، ۸ مهرماه به پایان می رسید. عربستان و امارات متحده عربی از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی  و عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های خود جامه عمل بپوشانند.

بر اثر این تجاوزگری، تاکنون بیش از هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل قطحی در این کشور به بزرگترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =