۳۵۰ میلیارد ریال تجهیزات ورزشی بین مدارس کشور توزیع می‌شود

یاسوج- ایرنا- معاون توسعه و برنامه ریزی درس تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت: سال تحصیلی جدید ۳۵۰ میلیارد ریال انواع تجهیزات ورزشی بین مدارس کشور توزیع می‌شود.

سعید خسروی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یاسوج اظهار داشت: این تجهیزات شامل توپ فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال، هندبال، پینگ پنگ و بدمینتون، راکت پینگ پنگ و بدمینتون، تور والیبال و بسکتبال و تور دروازه هندبال است.

وی افزود: ۲۳۰ میلیارد ریال از این میزان تجهیزات ورزشی متمرکز کشوری است و ۱۲۰ میلیارد ریال مابقی نیز از محل اعتبارات استانی تأمین و پرداخت می شود. 

معاون توسعه و برنامه ریزی درس تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: این تجهیزات ورزشی بین مدارس شهری و روستایی هر سه مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم کشور توزیع خواهد شد.

خسروی عنوان کرد: سرانه ورزشی مدارس کشور ۳۳ سانتیمترمربع بوده و افزایش آن نیز جزو اولویت های مهم کاری وزارت آموزش و پرورش است. 

وی ابراز داشت: هم اینک یک هزار و ۵۲۰ سالن ورزشی، ۳۸۱ زمین چمن مصنوعی فوتبال و ۹۸ باب استخر در داخل مدارس در اختیار دانش آموزان کشور است.

سال تحصیلی ۱۳۹۸ - ۱۳۹۷ افزون بر ۱۵۳ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد مشغول به تحصیل بودند.

۷۵۳۵/۱۶۶۲  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =