روکش آسفالت ۵۰ کیلومتر از راه‌های نهبندان در دست اجرا است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: روکش آسفالت ۵۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و روستایی شهرستان نهبندان در دست اجرا است.

جعفر شهامت روز چهارشنبه در بازدید از راه‌های شهرستان مرزی نهبندان افزود: از این مقدار ۳۰ کیلومتر در محورهای اصلی شهرستان از جمله محور سربیشه - نهبندان و نهبندان - زاهدان در دست اجراست و ۲۰ کیلومتر در راه‌های روستایی از طریق روکش و فوگ سیل انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: این مقدار روکش آسفالت در راه‌های شهرستان نهبندان تا پایان سال مالی جاری به اتمام می‌رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۷ درصد راه‌های استان در حوزه استحفاظی نهبندان قرار دارد گفت: سالانه باید روکش آسفالت، فوگ سیل و روش‌های حفاظتی در سطح ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های نهبندان انجام شود تا به وضعیت مطلوب برسیم در حالی که به دلیل کمبود اعتبارات سالانه به صورت میانگین روکش آسفالت و روش‌های حفاظتی در ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر از راه‌های شهرستان انجام می‌شود.

وی از اجرای طرح ابرار (اقدام جهادی برای احداث و نگهداری راه‌های اولویت‌دار روستایی) از مهرماه در ۱۰۲ کیلومتر از راه‌های روستایی استان خبر داد و گفت: در طرح ابرار ۴۵ کیلومتر از راه‌های روستایی نهبندان نیز احداث خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: در طرح ابرار راه‌های روستایی با ماشین‌آلات اداره‌ کل راهداری زیرسازی و هزینه قیر و احداث ابنیه فنی از محل اعتبارات ملی و استانی تامین می‌شود که با این اقدام هزینه راه‌های روستایی ارزان‌تر خواهد شد.

وی عنوان کرد: با وجود افزایش چهار برابری هزینه‌های روکش و نگهدای راه‌ها تلاش ما این است که با استفاده از روش‌های کم هزینه و امانی نگذاریم وضعیت روکش آسفالت راه‌های استان تخریب و غیرقابل استفاده شود.

شهامت افزود: مجتمع خدماتی و رفاهی با همکاری شهرداری شوسف به منظور رفاه رانندگان در این شهر راه‌اندازی می‌شود.

یک هزار و ۱۵۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی در شهرستان نهبندان وجود دارد که از این مقدار ۸۴۷ کیلومتر راه روستایی است.

شهر نهبندان مرکز این شهرستان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند قرار دارد.

۷۵۵۶*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =