۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۳
کد خبرنگار: 1029
کد خبر: 83481384
۰ نفر

برچسب‌ها

زن مسلمان شایستگی الگو بودن زنان عالم را دارد

اراک - ایرنا - دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان گفت: زن مسلمان به عنوان الگوی نه زن شرقی و نه زن غربی می تواند سرمشق همه زنان اسلامی باشد.

به گزارش ایرنا، طوبی کرمانی عصر چهارشنبه در اولین نشست تخصصی گفتمان بین المللی الگوی زن مسلمان در اراک افزود: الگوی سوم زن مسلمان که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی تبیین و اعلام شد فقط مختص زن ایرانی نیست.

وی اظهارداشت: شایستگی زن مسلمان برای همه زنان مسلمان جهان سرمشق و الگو است. دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان گفت: ایران اسلامی الگوی زن مسلمان را در انقلاب اسلامی به جهان نشان داد و به قول امام راحل زن از دامن مرد به معراج می رود.

کرمانی افزود: زنان ایران اسلامی در عرصه های مختلف پیشتاز نهضت اسلامی هستند.

وی اظهار داشت: زنان توانایی تربیت فرزند و مدیریت جامعه را دارد و تاریخ ساز است. دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان به تاریخ ورود زن در فعالیت های اجتماعی و اقتصادی پرداخت و گفت: نگاه به زن در غرب همان نگاه جاهلیت است اما رنگ و لعاب جدید داده شده است.

وی اظهار داشت: فرهنگ غرب در الگوسازی برای زن تا به آنجا پیش رفت که زن را در تقابل با مرد قرار داد.

 دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان گفت: غرب کوشید زن برای انجام فعالیت های اقتصادی از خانه خارج شود که نتایج زیانباری برای آنان داشته است.

در این نشست زنان ۲۲ ملیت شامل آمریکا، اندونزی، ترکیه، بنگلادش، پرو، ترکیه، روسیه، چین، کامبوج، هلند، هندوستان، نیجریه؛ افغانستان، عراق و تایلند حضور داشتند.

۶۹۹۱/۳۰۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =