مسئولیت حضور دانشجوی جعلی در کلاس درس بر عهده مسئولان دانشگاه است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در باره جعل عنوان دانشجو از سوی فردی در یکی از دانشکده های علوم پزشکی کشور و حضور در کلاس های درس، مقامات دانشگاه را مسئول این واقعه دانست.

جبار کوچکی نژاد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه گفت: در وقوع ماجرای اخیر، رئیس و مسئولان دانشگاه شهید بهشتی و همچنین مسئولان آموزشی دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه مقصر بوده و باید پاسخگو باشند.

در روزهای گذشته خبری مبنی بر دستگیری دختر بیست وسه ساله ای به اتهام جعل عنوان دانشجو و حضور در کلاس های رشته دندانپزشکی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی بدون شرکت در جلسه کنکور در فضای رسانه ای کشور منتشر شد.

در این زمینه کوچکی نژاد افزود: سنجش و آزمون مرحله مهمی برای ورود افراد به دانشگاه به شمار می رود که باید با دقت کامل صورت گیرد و از حوزه های جدی در آموزش عالی به شمار می رود.

وی همچنین در باره معضل فروش صندلی در دانشگاه ها عنوان کرد: این پدیده در دانشگاه ها به ویژه در رشته های پرطرفداری مانند علوم پزشکی رخ می دهد اما پس از اندکی به دلیل بالا بودن سطح علمی دانشجویان پذیرفته شده در این رشته ها، چنانچه فردی با تقلب و خرید صندلی بدون دارا بودن شرایطی علمی لازم وارد شده باشد، رسوا می شود چرا که سطح علمی مورد نیاز این رشته ها بالا است.

این نماینده مجلس در ادامه تاکید کرد: سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه آزاد اسلامی باید دقت لازم در زمینه پذیرش دانشجو به ویژه در رشته های پرطرفدار را اعمال کنند.

انتشار خبر جعل عنوان دانشجو و ورود بدون آزمون این دختر جوان به دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی واکنش مسئولان آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان دانشگاه را به دنبال داشت.

این در حالی است که متهم در صفحه مجازی خود ادعاهایی را در باره نحوه ورود خود به دانشگاه و حضور در کلاس ها به مدت حدود یک سال مطرح ساخته است. مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز ضمن رد ادعاهای وی، خواستار اثبات آن با سند و مدرک شده اند.

متهم در اظهارات ویدئویی خود در صفحه شخصی مدعی شده است که بر اساس کارنامه علمی خود امکان راهیابی به دانشگاه را یافته است. این دختر در گفت وگو با سایر دانشجویان مدعی شده است که با پرداخت هزینه میلیاردی و به اصطلاح خرید صندلی وارد دانشگاه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =