۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۱
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83481369
۰ نفر

برچسب‌ها

کنشگران محیط زیست در لندن مراسم ترحیم برگزار کردند

لندن – ایرنا – ده ها نفر از کنشگران محیط زیست انگلیس در اعتراض به نقش صنایع پوشاک و مد در تشدید بحران آب و هوایی، در اقدامی نمادین در خیابان های لندن، مراسم ترحیم برگزار کردند.

معترضان طی پنج روز گذشته با برگزاری تجمع اعتراضی خواستار لغو نمایشگاه مد لندن شدند.

اعضاء گروه زیست محیطی «قیام علیه انقراض» امروز در میدان مشهور ترافلگار لندن تجمع کرده و دور تابوتی که روی آن نوشته شده بود «آینده ما» حلقه زدند. آنها که به نشان اعتراض لباس‌هایی را به رنگ مشکی و قرمز به تن داشته تابوت را در خیابان های مرکزی لندن حمل کرده و خود را به مقابل ساختمان شورای مد انگلیس رساندند.

معترضان در این مسیر مقابل چند فروشگاه معروف پوشاک فروشی لندن هم توقف کرده و سخنرانان درباره پیامدهای گرم شدن زمین مطالبی را مطرح کردند.

آنها دو ماه پیش در نامه‌ای سرگشاده به شورای مد انگلیس خواستار لغو نمایشگاه لندن شدند تا به جای آن اجلاس درباره چگونگی مقابله با بحران آب و هوایی برگزار شود.

معترضان آوریل گذشته حدود دو هفته حمل و نقل عمومی و رفت و آمد عادی را در لندن مختل کردند.

آنها که خواهان رسیدگی فوری به وضع محیط زیست هستند در اقداماتی مانند بستن خیابان منتهی به پارلمان، چسباندن خود به قطارهای شهری و امثال آن، در رفت و آمد شهری اختلال ایجاد کردند. حتی برخی از آنان خود را به نرده منزل جرمی کوربین رهبر حزب کارگر قفل و زنجیر کردند.

این گروه علاوه بر اعلام رسمی وضع اضطراری، خواستار آن هستند که دولت از طریق تصویب قوانین الزام‌آور، افزایش روزافزون دی‌اکسید کربن را تا سال ۲۰۲۵ به صفر برساند؛ کاری که بعید است دولت پس از چراغ سبز نشان دادن به شرکت‌های نفتی برای حفاری نفت 'شل' موسوم به 'فرکینگ' بتواند با آن موافقت کند.

آنها همچنین خواستار تبدیل اقتصاد انگلیس به اقتصاد بدون ضایعات هستند. در پی آنکه معترضان در یکی از اقدامات خود به ساختمان اصلی شرکت نفتی شل، شش هزار پوند خسارت وارد کردند، دولت اعلام کرد که فعالیت این افراد زندگی 'صدها هزار' لندنی را مختل کرده است.

پلیس مجبور شده برای کنترل این اعتراضات، بیش از ۱۰ هزار نیروی اضافی بسیج کند. به گفته پلیس، این اعتراضات نزدیک به شش میلیون پوند هزینه روی دست پلیس لندن گذاشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =