فاصله ما با تیم‌های آسیایی زیاد شده است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم هندبال نوجوانان ایران با اشاره به فاصله بین هندبال رده پایه ایران با تیم‌های آسیایی گفت: برای از بین بردن این فاصله نیاز به برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری بیشتری داریم.

«غلامعلی اکبرآبادی» سرمربی تیم هندبال نوجوانان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا، درباره شرایط تمرینات این تیم اظهار داشت: تاکنون ۲ مرحله اردوی آماده سازی داشته‌ایم که محور آنها روی شناسایی و ارزیابی ورزشکاران بود. مرحله اول در تهران بود که با حضور ۱۰۰ هندبالیست نوجوان برگزار شد و ما در این مرحله همه ورزشکاران را تست کردیم.

اکبرآبادی ادامه داد: دومین مرحله اردوی تیم نوجوانان به میزبانی درگزین همدان برگزار شد که ۳۰ هندبالیست را زیر نظر گرفتیم. شرایط ورزشکاران خوب است اما واقعا هندبال پایه ایران از آسیا فاصله گرفته و نیاز به برنامه‌ریزی جدی داریم تا این فاصله جبران شود.

سرمربی تیم نوجوانان هندبال ایران با اشاره به نگاه مثبت فدراسیون به توسعه رده‌های پایه گفت: خوشبختانه نگاه رییس فدراسیون هندبال به تقویت رده‌های پایه مثبت است. قطعا با ادامه این حمایت‌ها و البته برنامه‌ریزی‌های مناسب می‌توانیم این فاصله ایجاد شده را از بین ببریم و برای آینده هندبال کشور گام‌های مثبتی برداریم.

وی درباره نیازهای هندبالیست‌های نوجوان بیان کرد: این ورزشکاران در حال حاضر تحت آموزش هستند و باید اصول هندبال را به آنها منتقل کنیم اما اردوهای با کیفیت، اردوهای بین‌المللی و بازی‌های تدارکاتی خارجی نیازهای ضروری برای این ورزشکاران است تا آنها رشد کنند و تقویت شوند. قطعا هرچقدر سرمایه‌گذاری کنیم می‌توانیم آینده بهتری برای هندبال رقم بزنیم.

اکبرآبادی با اشاره به فعال شدن همه تیم‌های ملی گفت: در ادوار گذشته خیلی کم پیش می‌آمد که همه تیم‌های ملی فعال شوند اما اکنون تیم‌ ملی بزرگسالان، تیم جوانان و نوجوانان هم در اردو است و بازیکنان برای رقابت‌های مختلف آماده می‌شوند.

وی درباره رقابت‌های قهرمانی آسیا نیز تصریح کرد: رقابت‌های قهرمانی آسیا در رده سنی نوجوانان در سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شود و باید برای کسب سهمیه جام‌جهانی آماده شویم. به هر حال فاصله ما با آسیا زیاد شده و اگر برنامه‌ریزی مناسب و با کیفیت نداشته باشیم این فاصله جبران نمی‌شود. ما تلاشمان را می‌کنیم تا در این فرصت مناسب رشد کنیم.

سرمربی تیم هندبال نوجوانان افزود: همانطور که گفتم برای رسیدن به این هدف باید سرمایه‌گذاری خوبی روی تیم شود. این نوجوانان خیلی کم‌تجربه هستند و باید در میدان‌های بزرگ و برابر بازیکنان توانمند بازی کنند و آبدیده شوند. باید از نظر فنی رشد کنند و اعتماد به نفس به‌دست بیاورند.

اکبرآبادی درباره حضور این بازیکنان در تیم‌های لیگ برتر و لیگ دسته یک نیز گفت: برخی از این بازیکنان در لیست تیم‌ها هستند اما زمان بازی ندارند. من از مربیان می‌خواهم که در رقابت‌های لیگ برتر و لیگ دسته یک زمان بیشتری به این بازیکنان بدهند تا وارد زمین شوند و تجربه کسب کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =