۵۰۰ هکتار از اراضی ملی بادامستان طارم خاکستر شد

زنجان - ایرنا - طبق برآوردهای اولیه در حادثه آتش‌سوزی روز گذشته ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی بادامستان شهرستان طارم دچار آتش‌سوزی شد که آمارهای دقیق پس از اخذ تصاویر ماهواره‌ای اعلام خواهد شد.

جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان شامگاه چهارشنبه در  این ارتباط گفت: این حادثه به علت وزش باد شدید  رخ داد  و مهار آتش بیش از ۱۵ ساعت به طول انجامید.

عباس لطفی افزود: به منظور اطفاء حریق نیروهای ستادی و شهرستانی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان، استانداری، فرمانداری، جهاد کشاورزی، نیروی اتظامی، سپاه، ارتش، هلال احمر، شهرداری در محل حضور داشتند.

وی اضافه کرد:  در این حادثه ۲ نفر از نیروهای وظیفه یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی زنجان هنگام اطفاء حریق به علت شیب بالای منطقه دچار حادثه شدند که با کمک نیروهای امداد هلال احمر به بیمارستان شهرستان آب بر منتقل شدند.

پیش از این نیز مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان به خبرنگار ایرنا گفته بود، بر این اساس با توجه به گستردگی آتش سوزی بادامستان طارم ۶۰۰ نفر از نیروهای استانی و شهرستانی بکار گیری شدند که خوشبختانه در ساعت ۱:۳۰ دقیقه بامداد امروز/چهارشنبه/ مهار شد.

توحید سلیمی  اضافه کرد که بررسی ها نشان می دهد علت این اتش سوزی عامل انسانی بوده و در زمان حاضر با توجه به وقوع حادثه نمی توان بر آورد دقیقی از میزان خسارات وارد شده را اعلام کرد.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =