سلامت، قانون مداری و مشارکت مردم سه اصل اساسی در برگزاری انتخابات است

کرمان - ایرنا - رئیس ستاد انتخابات استان کرمان با تاکید بر اینکه سلامت، قانون مداری و مشارکت مردم سه اصل اساسی در برگزاری انتخابات است، گفت: هرگونه مصادیق تبلیغات زود هنگام، سیاه نمایی در خدمات دولت، ناامید کردن مردم و سایر اقدامات خلاف قانون انتخابات در فضای مجازی و حقیقی، مستندسازی شده و در زمان مناسب مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز چهارشنبه در نشست بررسی مباحث حوزه معاونت سیاسی و انتخابات استان کرمان با حضور فرمانداران سراسر استان کرمان با اشاره به اینکه تبلیغات انتخاباتی باید در بازه زمانی تعیین شده، انجام شود، گفت: باید زمینه به نحوی فراهم شود که بر مبنای رعایت قانون، شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات باشیم.

وی بر رعایت اصل بی طرفی در انتخابات تاکید کرد و ادامه داد: در ارتباطات با مردم باید کاری کنیم که خدمات دولت به نحوی که بوده، ارائه شود و از هرگونه سیاه نمایی و یا بزرگنمایی خودداری شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان بر توسعه روحیه امید در جامعه تاکید کرد و گفت: اگر امید مردم مخدوش شود، مشارکت آنها در انتخابات و در سایر عرصه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کاهش خواهد یافت و از این رو تمامی مسوولان باید دقت داشته باشند که مسائل به درستی در بین مردم مطرح شود و اقدامات و صحبت های آنها وحدت موجود در جامعه را خدشه دار نکند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان تاکید کرد: عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم را می توان در مقاطع زمانی ۵۵ ماه ابتدایی، ۱۸ ماه پرفراز و نشیب و ۲۴ ماه پایانی تقسیم بندی کرد و توفیقات و برجستگی های هر دوره را به مردم اعلام نمود و دراین رابطه باید توجه شود که دولت یازدهم در چه شرایطی دولت را تحویل گرفته و در حال حاضر در چه جایگاهی قرار دارد.

بصیری ضمن تاکید بر این مطلب که روند برگزاری انتخابات براساس قانون در استان کرمان پیگیری شده و تاکنون چندین جلسه ستاد انتخابات و شورای اطلاع رسانی برگزار شده است، تاکید کرد: در حوزه امنیتی نیز دستورالعمل های مربوطه ابلاغ و پیش بینی ها و برنامه ریزی های لازم انجام شده است که  انتخابات اسفندماه در فضائی امن و در سلامت کامل برگزار خواهد شد.

وی در ادامه بر تحلیل مسائل امنیتی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: ریشه بسیاری از مسائل امنیتی در مسائل اجتماعی است که باید به این موضوعات توجه لازم صورت گیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان ارتقای ضریب امنیتی استان کرمان را زمینه ساز توسعه اقدامات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی  دانست و ادامه داد: استان کرمان ظرفیت های تاریخی، باستانی و فرهنگی بسیار زیادی دارد و با تاکید بر امنیت موجود در این استان می توان گام های بزرگی در حوزه های مختلف برداشت.

 بصیری تحولات اخیر سیاسی در عرصه بین الملل و صحبت های رهبر معظم انقلاب اسلامی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در روزهای اخیر با مقاومت و یکصدایی مردم و مسئولان و شکست و عقب نشینی دشمنان، شاهد هستیم که میزان امید در جامعه ارتقا  یافته است.

۷۴۴۰ / ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =