تاکید داورزنی در نشست روسای فدراسیون‌ها به تعامل با ادارات کل استانی

تهران- ایرنا- نشست روسای فدراسیون‌های ورزشی با مسئولان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد که معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش از روسای فدراسیون‌ها خواست که با ادارات کل استانی تعامل بیشتری داشته باشند.

«محمدرضا داورزنی» در این نشست مشترک اهمیت تعامل روسای فدراسیون‌ها و مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: روسای فدراسیون‌ها به عنوان رئیس مجمع هیات‌های استانی خود باید در جهت تقویت ورزش، حمایت و پشتیبانی لازم را انجام دهند.

معاون  توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان اهمیت اعزام‌های رشته‌های المپیکی را مورد توجه قرار داد و گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی، فدراسیون‌های غیرالمپیکی باید از اعزام‌ها و سفرهای غیرضروری جلوگیری کنند.

در این نشست همچنین «جمشید تقی‌زاده» معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت ورزش با تاکید بر قانونمداری و حمایت‌های وزارتخانه در ابعاد مختلف از فدراسیون‌ها بیان کرد: معتقدیم حمایت از فدراسیون‌ها تقویت و اعتلای وزارت ورزش است.

تقی‌زاده همچنین تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص ورزش  و دیپلماسی صلح را  مورد توجه قرارداد و افزود: :رهنمودهای مقام معظم رهبری در برنامه‌ریزی‌ها را در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه تقویت و اعتلای فدراسیون‌ها تقویت و اعتلای وزارت ورزش است تاکید کرد: همیشه سعی می‌کنیم که حامی فدراسیون‌ها باشیم و برای رسیدن به این مهم تلاش می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش از فدراسیون‌های ورزشی خواست تا گزارشی از موفقیت ‌رشته‌های زیر مجموعه خود تهیه کرده و به معاونت پارلمانی ارائه دهند تا این معاونت گزارش این دستاوردها را به مجلس ارائه کند.

تقی‌زاده در ادامه این نشست توجه به استان‌های محروم برای برگزاری رویدادهای ورزشی را مهم و اثرگذار دانست و گفت: به این ترتیب علاوه بر توسعه ورزش در حوزه‌های همگانی و قهرمانی، زیرساخت‌ها و نشاط اجتماعی، موضوع اوقات فراغت نیز به این واسطه در فضایی سالم پر خواهد شد.

وی همچنین برگزاری مجامع فدراسیون‌ها را به دلیل بررسی وضعیت رشته‌های ورزشی را مورد  توجه قرار داد و از روسای فدراسیون‌ها خواست تا در جلسات مجامع حضور داشته باشند.

معاون پارلمانی وزارت ورزش مطالبی را در خصوص اقدامات صورت گرفته در بخش حقوقی این معاونت بیان کرد و با مهم خواندن این بخش از فعال ساختن شورای حل اختلاف برای رفع و بررسی موارد اختلافات در بخش ورزش خبر داد و گفت: در این‌باره اقدامات لازم با هماهنگی‌ قوه قضاییه صورت گرفته است.

وی در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: توسعه زیرساخت‌های حقوقی به ویژه در حوزه دیپلماسی ورزشی در جهان بسیار مهم است که باید مورد توجه قرا بگیرد.

در ادامه این نشست، «ژاله فرامرزیان» معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان از اولین پرداختی به هیات‌های ورزشی استان‌ها که به زودی محقق می‌شود، خبر داد.

فرامرزیان گفت: جدول اولین بخش از پرداختی وزارت ورزش و جوانان به هیات‌ها تهیه شده و از طریق فدراسیون‌ها به آنها پرداخت خواهد شد.

وی مشکلات مالیاتی فدراسیون‌ها را هم مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان برای حل مشکلات فدراسیون‌ها اقدامات خوبی را آغاز کرده و در صدد حل این مشکلات هستیم که فدراسیون‌ها نیز باید همکاری لازم را داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =