وزارت امور خارجه و شهرداری تهران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

تهران_ ایرنا_ پیروز حناچی شهردار تهران و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در راستای توسعه مناسبات شهرداری تهران با وزارت امورخارجه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، این تفاهم‌نامه در راستای توسعه مناسبات طرفین و به‌منظور بهره‌مندی حداکثری شهروندان از فضاهای شهری منعقد شد.
 مدیرکل ساختمان ‌و پشتیبانی وزارت امور خارجه و معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز ضمن حضور در این جلسه، به‌عنوان نمایندگان طرفین در پیشبرد بندهای تفاهم‌نامه معرفی شدند.

در قالب این تفاهم نامه قرار شد شهرداری تهران اقدامات مربوط به واگذاری ساختمانی از املاک شهرداری به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در محدوده میدان مشق به وزارت خارجه را پیگیری کند. تکمیل احداث و مدیریت ساختمان خدماتی در زمین متعلق به وزارت امور خارجه براساس طرح مورد توافق، از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

همچنین، پیگیری اقدامات مربوط به احداث و بهره برداری ساختمانی با کاربری فرهنگی در زمین متعلق به وزارت امور خارجه موسوم به خانه دیپلمات و زمین شرقی آن، از دیگر موضوعات مورد پیگیری از سوی شهرداری تهران است. 

طبق این تفاهم‌نامه وزارت امور خارجه نیز موضوعاتی چون خارج کردن بخش های اداری و سازمانی وزارت امور خارجه از ساختمان شماره یک به غیر از دفتر وزیر، تخریب ساختمان‌های شماره ۲ و ۱۰ در صورت امکان نقل و انتقال به ساختمان‌های جدید و تبدیل بخشی از زیرزمین ساختمان شماره ۹ به موزه اشیاء وزارت امور خارجه را پیگیری خواهد کرد. 

براساس این گزارش، مقرر شد چنانچه وزارت امور خارجه پس از تهاتر دیون به شهرداری تهران بدهکار شود از ساختمان‌های موجود در سایر بخش‌های شهر به شهرداری تهران واگذار کند. 

تهرام/۹۳۵۳//۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =