جام جهانی شطرنج برای ایران تمام شد

تهرلان- ایرنا- «علیرضا فیروزجا» تنها نماینده شطرنج ایران با پذیرفتن شکست برابر بخت نخست قهرمانی در جام جهانی شطرنج، از گردونه مسابقات خارج شد.

دیدار تکمیلی دور سوم جام جهانی شطرنج امروز بین «علیرضا فیروزجا» تنها نماینده شطرنج ایران با ریتینگ ۲۷۰۲ و «دینگ لیرن» از چین با ریتینگ ۲۸۱۱ برگزار شد و در نهایت با برتری ۲ بر صفر لیرن به پایان رسید. با این شکست  فیروزجا از جام جهانی شطرنج حذف شد تا ایران نماینده‌ای در دور چهارم نداشته باشد.

این برای نخستین بار در تاریخ شطرنج بود که یک ایرانی به مرحله سوم جام جهانی صعود کرده است.

تیم ایران با چهار بازیکن به نام‌های علیرضا فیروزجا (۲۷۰۲)، پرهام مقصودلو (۲۶۶۴)، محمد امین طباطبایی  (۲۶۴۲) و احسان قائم‌مقامی (۲۵۴۴) در این دوره از رقابت‌ها شرکت کرده بود.

در مرحله چهارم جام جهانی ۱۶ بازیکن باقیمانده به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

دهمین دوره رقابت‌های جام جهانی در «خانتی مانسیسک» روسیه برگزار می‌شود و مجموع جوایز در نظر گرفته شده برای این مسابقات یک میلیون و ششصد هزار دلار است.

طبق اعلام فیده ۲ فینالیست این رقابت‌ها، سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب خواهند کرد. «مگنوس کارلسن» که قهرمان حال حاضر جهان است، به طور خودکار در رقابت‌های قهرمانی جهان حضور خواهد داشت. کاروآنای آمریکایی نیز پیش از این سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =