۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۹
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83481205
۰ نفر

برچسب‌ها

یک آرایشگاه زنانه در جیرفت به اتهام دخالت در امر پزشکی پلمپ شد

جیرفت - ایرنا - دادستان جیرفت یک آرایشگاه زنانه را به اتهام دخالت در امر پزشکی و انتشار تصاویر نامتعارف در تبلیغات پلمپ کرد.

به گزارش دریافتی روز چهارشنبه ایرنا، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت اظهار داشت: مالک این آرایشگاه و ۲ نفر از دستیاران وی به اتهام دخالت در امور پزشکی، اقدام علیه بهداشت عمومی و انتشار تصاویر غیر متعارف، بازداشت شده‌اند.
حسین سلامی افزود: پس از اعلام گزارش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و پلیس اماکن در زمینه انجام خدمات غیرمجاز پزشکی در برخی از آرایشگاه‌های زنانه سطح شهر، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار دادستانی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: در این رابطه پس از بازدید پلیس اماکن به همراه نماینده دانشگاه علوم پزشکی از یک آرایشگاه زنانه، مقادیری لوازم و تجهیزات پزشکی از این واحد صنفی کشف شد.
دادستان جیرفت گفت: آرایشگاه‌‎ها فقط باید در حوزه آرایشی و بر اساس قوانین موجود و مقرراتی که برای فعالیت‌ این واحدها تعریف شده، به بانوان خدمات ارائه کنند.
وی ادامه داد: دخالت مستقیم و غیر مستقیم آرایشگران زنانه در امور پزشکی و انجام عمل‌های زیبایی، سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد.
سلامی گفت: شهروندان بایستی بیش از همه به سلامت خود توجه داشته باشند و گرفتار افراد سودجو نشوند.

طی یک ماه گذشته نیز ۲ آرایشگاه و سالن زیبایی زنانه در این شهرستان به علت رعایت نکردن موارد بهداشتی با دستور قضایی، تعطیل شدند.

تعداد آرایشگاه‌ها و سالن های زیبایی زنانه در جیرفت ۳۵۹ واحد و تعداد آرایشگاه‌های مردانه ۱۷۸ واحد است.

شهرستان جیرفت با ۳۰۸ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.
۷۴۵۰/۷۴۲۹

برچسب‌ها