سند مالکیت برای بخشی از حریم رودخانه کن صادر شد

تهران- ایرنا- مدیر امور منابع آب اسلامشهر از اخذ یک فقره سند شش دانگ تک برگی قسمتی از بستر رودخانه کن حد فاصل اتوبان آزادگان با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان خبر داد که با هدف جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی صورت گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شرکت آب منطقه ای تهران، محمدرضا گیتی پژوه با اعلام این مطلب اظهارداشت: در پی پیگیری‌های به‌عمل آمده توسط کارشناسان حقوقی و آب‌های سطحی و به ‌منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سواستفاده، سند شش دانگ تک برگ در قسمتی از بستر رودخانه کن در حد فاصل اتوبان آزادگان خیابان عرفان تا گلشهر در حوزه ثبتی اسلامشهر به مساحت ۵۶ هزار و ۸۵۰ متر مربع اخذ شد.

وی  با اشاره به این نکته که صدور اسناد مالکیت برای مجاری آب های سطحی می تواند ضمن تثبیت صدور بستر، از صدور اسناد مالکیت برای اشخاص حقیقی مجاور آن جلوگیری کند تصریح کرد: در این راستا، محدوده فوق با اراضی و قطعات بسیاری مجاورت دارد که در اولویت کاری این امور جهت اخذ سند مالکیت قرار گرفته و با توجه به موقعیت منطقه از ارزش  بسیار بالایی برخوردار است.

گیتی پژوه تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب‌های سطحی با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه‌ای تهران) هرگونه سو استفاده احتمالی برای تصرف‌های بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به‌عمل خواهد آورد.

مدیر امور آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: موضوع اخذ اسناد مالکیت در محدوده عملکردی امور منابع آب اسلامشهر در حوزه ثبتی اسلامشهر با فوریت و با بررسی و پیگیری های لازم از سوی کارشناسان امور صورت می پذیرد.

رودخانه کن یا سولقان از رشته کوه توچال سرچشمه می گیرد، از تهران می گذرد، در جنوب تهران خشک می‌شود و پرآب‌ترین رودی است که از تهران عبور می کند.

تهرام/۸۱۳۸//۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =