قرعه دشوار حسینی در گروه اول مسابقات وزنه‌برداری زنان جهان

تهران- ایرنا- سومین نماینده تیم ملی وزنه‌برداری ایران در حالی اول مهرماه به روی تخته می‌رود که قرعه دشواری را در کنار ۱۱ وزنه‌بردار دیگر خواهد داشت.

مسابقات جهانی وزنه‌برداری تایلند از ۲۷ شهریور تا پنجم مهر در پاتایا درحال برگزاری است و سیدالهام حسینی سومین وزنه‌بردار زن ایران یکم مهرماه به روی تخته می‌رود.

ملی پوش وزنه‌برداری ایران پیش از این برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی آسیا در اردیبهشت ماه شرکت کرد. وی در دسته ۷۱ کیلوگرم در یک ضرب ۷۸ کیلوگرم و در دوضرب ۹۸ کیلوگرم و مجموع ۱۷۶ کیلوگرم را ثبت کرد و در جایگاه ششم آسیا ایستاد.

این ملی پوش در مسابقات جهانی تایلند در دسته ۷۱ کیلوگرم با ورودی ۲۰۶ در گروه نخست در کنار ۱۱ وزنه بردار دیگر قرار دارد. در این دسته «الیزابت کاترین نای» از آمریکا با ورودی ۲۴۶ در صدر قرار دارد. وی در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۹ با ۱۰۹ کیلوگرم یک ضرب، ۱۳۷ کیلوگرم دوضرب و مجموع ۲۴۶ کیلوگرم به مدال طلا رسید. او همچنین در رقابت‌های قهرمانی آمریکا ۲۰۱۹ به مدال طلا رسید و در مسابقات جهانی نوجوانان جهان ۲۰۱۸ مدال نقره را بدست آورد.

«آن مارتا راجرز» از آمریکا با ورودی  ۲۳۸ کیلوگرم در جایگاه دوم این گروه قرار دارد. وی در مسابقات قهرمانی آمریکا ۲۰۱۹ با ۱۰۶ کیلوگرم یک ضرب، ۱۳۲ کیلوگرم دوضرب و مجموع ۲۳۸ کیلوگرم به مدال نقره این رقابت‌ها دست یافت. این وزنه بردار آمریکایی همچنین در مسابقات بین المللی لاس وگاس ۲۰۱۹ و مسابقات دانشجویان جهان در سال ۲۰۱۶ به مدال طلا رسید. او در مسابقات قهرمانی آمریکا ۲۰۱۸، مسابقات قهرمانی جهانی ۲۰۱۷ و مسابقات قهرمانی آمریکا ۲۰۱۷ به مدال نقره دست یافت.

راجرز همچنین ۲ مدال برنز در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آمریکا در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ کسب کرد.

همچنین «سیم کیم هیو» از کره شمالی با ورودی ۲۳۵ کیلوگرم در جایگاه سوم این دسته ایستاده است. وی در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ با ۱۰۴ کیلوگرم یک ضرب، ۱۳۴ کیلوگرم دوضرب و مجموع ۲۳۸ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت و در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در سال ۲۰۱۲ به مدال طلا رسید. او همچنین در جام جهانی وزنه برداری ۲۰۱۹، بازی های آسیایی ۲۰۱۸، بازی های المپیک ۲۰۱۶، یونورسیاد تابستانی ۲۰۱۳ و قهرمانی نوجوانان جهان مدال نقره کسب کرد. وی در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ نیز مدال برنز را بدست آورد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha