عملیات ساخت مدرسه ۶ کلاسه در سقز آغاز شد

سنندج -  ایرنا - عملیات ساخت مدرسه ۶ کلاسه با مساحت ۲ هزار متر مربع که توسط ارتش جمهوری اسلامی اهدا شده است با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهری در سقز آغاز شد.

نماینده مردم شهرهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی عصر چهارشنبه در آئین کلنگ زنی احداث مدرسه ۶ کلاسه سقز گفت: هزینه در آموزش و پرورش، سرمایه‌گذاری بوده و توجه دولت به مدرسه‌سازی در این شهرستان قابل تقدیر است.

محسن بیگلری با بیان اینکه مدارس و مدرسه سازی در سقز گام بلندی در راستایی توسعه و بیشتر کردن مراکز آموزشی دارد، افزود:‌ ارتش جمهوری اسلامی همواره در دفاع و صیانت از مرز و بوم این کشور تلاش کرده و خدمات آنها شایسته است.

رئیس آموزش و پرورش سقز نیز در این آیین اظهار داشت: این مدرسه ۶ کلاسه با مساحت ۲ هزار متر مربع در  دو طبقه و ۹۰۰ متر مربع در شهرک ارتش سقز ساخته می‌شود.

رحمان سیدیان ضمن تشکر از اقدام ارتش جمهوری اسلامی برای اهدای زمین برای مدرسه سازی گفت: این آموزشگاه به همت بنیاد برکت و نوسازی مدارس ساخته میشود و اعتبارات این طرح برعهده بنیاد برکت و نوسازی است که امیدواریم این طرح در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد.

 فرمانده تیپ ۲۲۷ ارتش سقز، امیر محمدی هم گفت: ۴۰۰ خانواده در شهرک ارتش زندگی می‌کنند و ۱۶ واحد آپارتمان نیز در دست ساخت است که با این تعداد سکنه ساخت مداری و مراکز دیگر آموزشی ضروری است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

۷۳۴۵ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =