چالشهای حقوقی و اجتماعی در کمیته راهبردی حراست سازمان منطقه آزاد کیش بررسی می شود

کیش - ایرنا- نخستین نشست کمیته راهبردی حراست منطقه آزاد کیش با تاکید برضرورت بررسی چالشهای حقوقی و آسیبهای اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست تخصصی که با حضور معاونان و مدیران این سازمان و شرکت های تابعه، معاون قضایی نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه فارابی و علامه طباطبایی و وزرات علوم، تحقیقات و فناوری، نماینده امام جمعه و نیروی انتظامی کیش برگزار شد، مدیر کل حراست سازمان منطقه آزاد کیش، هدف از این جلسه را  بر طرف کردن مشکلات سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد.

 در این نشست، اشتغال، حقوق نیروی انسانی، بیمه تامین اجتماعی و مالیات، عوارض گمرکی، نظام صنفی به عنوان عمده ترین مشکلات کار آفرینان و فعالان اقتصادی­ در مناطق ­آزاد عنوان شد. 

 همچنین شفاف کردن چالش ها و خلاءهای این سه محور و تلاش برای تفسیر صحیح حقوقی و حل آنها به عنوان یک ضرورت مورد تاکید قرار گرفت.

 ارائه برنامه هایی در جهت تحلیل حقوقی این موضوعات و تبدیل کیش به قطب حقوق شهروندی با  برنامه های فرهنگی خلاقانه و حمایت از شرکت های دانش بنیان از جمله راهکاری گام برداشت در این مسیر عنوان و اعلام شد که کمیته راهبردی متشکل از یک هسته مرکزی با سه کارگروه سایبری، اجتماعی و حقوقی کار خود را شروع می کند.

  براسای تصمیمات این جلسه  نشست های­ تخصصی ­کمیته راهبردی در قالب سه کار گروه فضای مجازی، آسیب های اجتماعی و حقوقی که مسئولیت بازخوانی قوانین و مقررات حاکم بر مناطق آزاد را بر عهده دارد هر ماه در جزیره­ کیش برگزار ­خواهد شد و خروجی این نشست­ ها در قالب پیشنهادات­ سازمان منطقه آزاد­کیش ­در خصوص شناسایی آسیب ها، راهکارها و برنامه های مد نظر این سازمان برای حل و رفع مسائل و مشکلات ارائه خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =