مراکز مشاوره ازدواج فضای لذت‌بخشی را برای افراد ایجاد کنند

تبریز - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص شرایط آموزش‌های هنگام ازدواج، گفت: مراکز آموزشی باید فضای فیزیکی مناسب را ایجاد کنند تا افراد از این مشاوره‌ها لذت ببرند.

محمد حسین صومی روز چهارشنبه در همایش آموزشی توجیهی همکاری بین دستگاهی در مشاوره های هنگام ازدواج اظهارکرد: در گذشته ازدواج‌ با حمایت همه‌ افراد خانواده انجام می‌شد و افراد یک زندگی عادی را شروع می‌کردند اما امروزه با توجه به افزایش آگاهی نسبی مردم، شرایط به گونه‌ای سخت شده که این آگاهی ناقص به ضرر افراد تمام شده است.

وی گفت: برخی از زوجین به علت نداشتن آگاهی درست نسبت به تفاهم، خود را توجیه می‌کنند که در زندگی زناشویی تفاهمی ندارند.

وی افزود: افراد در تعامل با یکدیگر و زیر سایه‌ آرامش نظام جامعه، استعدادهای خود را شکوفا می‌کنند که در این راستا ازدواج یاری گر انسان‌هاست تا انسان‌ها در کنار هم مسیر مشترکی را طی کرده و توانایی‌های خود را ارتقا دهند.

صومی با بیان این‌که اگر در رابطه با کیفیت ازدواج‌ها نیز آگاهی نداشته باشیم نباید وارد مقوله‌ مشاوره‌ ازدواج شویم، اظهار کرد: مشاوران، محرم اسرار زوجین تحت آموزش هستند تا با آموزش صحیح، آنان را به یک مسیر درست سوق ‌دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز بر مناسب و باکیفیت بودن فضای فیزیکی مراکز آموزشی به منظور بهره بردن هرچه بیشتر زوجین از آموزش ها تاکید کرد.

۶۱۳۲/۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =