۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۸
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83481092
۰ نفر

برچسب‌ها

آ.اس: «ترشتگن» با تقلب پنالتی «رویس» را گرفت

تهران- ایرنا- دروازه‌بان آلمانی بارسلونا بی‌شک بهترین بازیکن زمین در دیدار شب گذشته این تیم مقابل دورتموند بود اما تصاویر ضبط شده در زمان مهار پنالتی اعلام شده برای میزبان، نشاندهنده تخطی گلر آلمانی از قوانین جدید یوفا است.

«مارک آندره ترشتگن» بی‌تردید بهترین بازیکن بارسا در دیدار افتتاحیه این تیم در لیگ قهرمانان بود؛ بازی که در نهایت با توقف بدون گل قهرمان لالیگا در آلمان به اتمام رسید.

گلر آلمانی در جریان بازی چندین مهار خارق‌ العاده داشت که در میان آنها، مهار ضربه پنالتی «مارکو رویس» در دقیقه ۵۶ نقطه اوج درخشش وی بود.

اما پیش از زده شدن ضربه توسط رویس، داور رومانیایی بازی تقریبا زمان زیادی را برای توضیح قوانین جدید به دروازه‌بان صرف کرد؛ قانونی که براساس آن یکی از پاهای گلر باید در زمان زده شدن پنالتی روی خط دروازه باشد.

با این وجود و به‌رغم توضیحات طولانی داور، تصاویر تلویزیونی به وضوح حاکی از آن است که هر ۲ پای ترشتگن خارج از خط بود و نکته عجیب این است که با وجود تخطی، نه داور و نه کمک داور ویدوئی دستور تکرار پنالتی را نداد.

در حالی که قانون جدید به طور کامل روشن است اما تردیدها در خصوص نحوه اعمال و کابرد آن نقل محافل ورزشی شده است.

پس از اینکه «آدریان» گلر لیورپول در سوپرجام یوفا ضربه پنالتی سرنوشت‌سازی را با نقض قانون مذکور مهار کرد، اظهار داشت: ماندن روی خط در زمان پنالتی‌ها کار سختی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =