۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۸
کد خبرنگار: 2122
کد خبر: 83481084
۰ نفر

برچسب‌ها

هشتگ‌های توییتری گریبان گیر السیسی

تهران – ایرنا - «دیگر کافی است سیسی» هشتگی که در انتقاد به سیسی رییس جمهوری مصر و از سوی "محمد علی" بازیگر مصری راه اندازی شد، در 24 ساعت گذشته از مرز یک میلیون گذشت و در صدر هشتگ‌های توییتری مصر قرار گرفت.

"عبدالفتاح السیسی" رییس جمهوری مصر این روزها در شبکه های اجتماعی هدف حملات انتقادی کاربران مصری قرار گرفته است، این موج انتقاد ابتدا از سوی محمد علی بازیگر مصری به راه افتاد که با انتشار چند قطعه ویدیو از خود در حساب شخصی اش و راه اندازی هشتگ "دیگر کافی است سیسی"، رییس جمهوری مصر را به باد انتقاد گرفت.
کاربران شبکه اجتماعی توییتر در مصر نیز به سرعت به بازنشر هشتگ راه اندازی شده پرداخته و از رییس جمهوری خود انتقاد کردند.
این انتقادها در واکنش به سخنان السیسی در کنفرانس "جوانان مصر" مطرح شده است، وی در این کنفرانس گفته بود قصد دارد مجموعه قصرهایی برای نهاد ریاست جمهوری در مصر بسازد که هزینه های آن بسیار هنگفت است.
شبکه خبری "الجزیره" با انتشار نقشه این مجموعه قصرها مدعی شد که این قصرها از مجموعه کاخ سفید در آمریکا هم بزرگتر بوده و هزینه سرسام آوری را بر مردم مصر تحمیل می کند.
طبق اعلام روزنامه "الاهرام" مصر، رییس جمهوری مصر در همان کنفرانس مدعی شده بود که این قصرها برای مردم مصر ساخته می شود، کاربران مصری این ادعا را مضحک توصیف کردند.


"شادی" کاربر مصری که دیدگاه های اخوانی دارد در این باره با بازنشر هشتگ یادشده نوشت:« 90 قصر و یک استراحتگاه مخصوص برای رییس جمهوری، در حالی که مردم در پیاده روها و قبرها می خوابند، اگر سیسی به فکر مردم است چرا مدرسه و بیمارستان و مسجد نمی سازد.»
"شادی سرور" دیگر کاربر مصری که بازیگر مقیم آمریکاست نیز در خطاب به کسانی که با این هشتگ همراهی نمی کنند نوشت: «می دانم که از ترس جان و مراقبت از خانوده نمی خواهید مطلبی در حساب شخصی خود بنویسید اما همگی به فساد بدنه دولت آگاه هستید، باور کنید توییتی که در انتقاد از السیسی می نویسید فقط حمایت از آزادی بیان است، همین.»
"محمد الصغیر" مشاور وزیر اوقاف و عضو پیشین مجلس خلق مصر نیز با بازنشر این هشتگ از آن حمایت کرد.

"سامی کمال الدین" رزونامه نگار و خبرنگار مشهور مصر نیز با اعلام حمایت از محمد علی و بازنشر هشتگ نوشت: «سیسی منتتظر ما باش.»


کاربران مصری همچنین با انتقاد از فساد مالی گسترده در بدنه ارتش مصر خواستار اعمال اصلاحات ریشه ای شدند، آنان می گویند میان افراد خانواده السیسی و شماری از فرماندهان ارنش روابط مالی درهم تنیده ای وجود دارد.
رییس جمهوری مصر با رد اتهامات علیه ارتش دولت خود، تاکید کرد فرماندهان ارتش افرادی پاک و شریف هستند.


محمد علی در جدیدترین ویدیو کلیپی که در صفحه اش منتشر کرد مردم مصر را به انقلاب جدیدی فراخواند، وی اعلام کرد که در صورت عبور شمار هشتگ "دیگر بس است سیسی" از مرز سی میلیون، تا پنجشنبه هفته آینده مردم را به تجمع همگانی دعوت می کند.
شمار باز نشر این هشتگ در کمتر از 24 ساعت از مرز یک میلیون گذشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =