نیاز به پزشکی بازساختی با توجه به پیر شدن جمعیت کشور جدی است

تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با توجه به روند پیر شدن جمعیت، میزان نیاز به پزشکی بازساختی بسیار جدی است.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیرعلی حمیدیه بیان کرد: در گذار دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم باید به فرآیندهای تجاری‌سازی محصولات دانش‌محور و نیز حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان توجه ویژه کرد.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید به محلی برای نشست و توافق اساتید، دانشجویان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران مبدل شوند، افزود: در این صورت است که می‌توان به بهره‌وری مدنظر در زمینه سیستم‌های آموزش عالی در کشور دست پیدا کرد.

حمیدیه توجه به علوم و فناوری‌های جدید در دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم را ضروری دانست و ادامه داد: یکی از علوم استراتژیک، بومی‌سازی شده و دارای پتانسیل بالا در کشور علوم مربوط به سلول‌های بنیادی است.

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به روند پیر شدن جمعیت، میزان نیاز به پزشکی بازساختی بسیار جدی است و در این حوزه کشورهایی مانند ژاپن و آمریکا پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ابراز کرد: کشورهای پیشرفته دنیا در حال فعالیت بر روی ساخت اندام‌ها و اجزای بدن انسان هستند و به طور قطع در آینده‌ای نزدیک با ورود شرکت‌های عظیم در این زمینه خبرهای خوبی خواهیم شنید.

حمیدیه به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و رشد فعالیت‌ها در این حوزه اشاره کرد و گفت: اکنون بیش از ۱۴۰ شرکت در این حوزه در حال فعالیت هستند که بیش از ۱۰۰ شرکت، عنوان دانش‌بنیانی را دریافت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =