شتاب تجاری‌سازی با نسخه جدید اساسنامه صندوق‌

تهران- ایرنا- نسخه جدیدی از اساسنامه صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه برای استفاده همه متقاضیان تاسیس این نوع صندوق‌های مالی ارائه شد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نسخه جدیدی از  اساسنامه نمونه صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه برای پوشش دادن به نیازها و حل مشکلات موجود، ارائه شد.

این صندوق از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه است و با هدف جمع‌آوری منابع مالی و سرمایه‌گذاری در اوراق مالکیت اشخاص حقوقی با موضوع فعالیت در پروژه‌های نوآورانه به منظور به بهره‌برداری رساندن و تجاری‌سازی دارایی‌های یاد شده تاسیس شده است.

این صندوق می تواند در قالب انعقاد قرارداد مشارکت با اشخاص حقوقی یاد شده نسبت به تخصیص منابع به آن‌ها اقدام کند، در قرارداد مذکور باید نحوه تبدیل منابع واگذار شده به اوراق مالکیت شخص حقوقی سرمایه پذیر مشخص شده باشد. صندوق می‌تواند مانده وجوه خود را به اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی سپرده بانکی تخصیص دهد. 

دوره فعالیت صندوق از تاریخ ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها آغاز می‌شود و حداکثر۷ سال ادامه می‌یابد. در این صندوق‌ها حداقل سرمایه در نظر گرفته شده یکصد میلیارد ریال است، از مجموعه سرمایه صندوق حداقل ۲۰ درصد آن در زمان تاسیس، تاییدیه می‌شود و بقیه این سرمایه در تعهد سرمایه گذاران است که لازم است در طول دوره سرمایه‌گذاری و پیرو فراخوان‌های مدیر صندوق در چارچوب مفاد اساسنامه ظرف مهلت تعیین شده بر اساس مندرجات فراخوان پرداخت شود.

در این طرح، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق به دو نوع عادی و ممتاز تقسیم می‌شود، تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز حداقل ۲۰ درصد کل واحدهای صندوق است.

ساختار جدید صندوق فاقد هیات مدیره است و امکان سرمایه‌گذاری در شرکت‌های غیر سهامی عام و شرکت‌های بازار کوچک و متوسط و سهامی عام پذیرفته نشده در بورس را دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =