راه نجات مردم فلسطین از چنگال چدنی مخمل نمای دشمنان ایستادگی است

تهران- ایرنا- کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در بیانیه ای جنایات رژیم صهیونیستی کشتار صبرا و شتیلا در بیانیه‌ای تنها راه نجات و رهایی از چنگال چدنی مخمل نمای دشمنان دسیسه دوز و مذاکره خواه و حتی سازشکاران داخلی برای گرفتن حق مسلم ملت مظلوم فلسطین، مقاومت و ایستادگی است.

به گزارش کمیته حمایت از انقلاب اسلامی فلسطین- نهاد ریاست جمهوری، در بیانیه روز چهارشنبه این کمیته آمده است: کشتار صبرا و شَتیلا در ۱۶ سپتامبر تا ۱۸ سپتامبر ۱۹۸۲ و در طول جنگ داخلی لبنان در اردوگاه پناهندگان فلسطینی در لبنان به وقوع پیوست و در آن شبه‌نظامیان فالانژ لبنانی به انتقام ترور بشیر جمیل، رئیس جمهور لبنان و رهبر حزب فالانژ (معروف به کتائب) از فلسطینیان، به دو اردوگاه صبرا و شتیلا در بیروت غربی وارد شدند و بین ۷۰۰ تا ۳۵۰۰ نفر از فلسطینیان را به خاک و خون کشاندند، این کشتار که در طی ۳ روز صورت گرفت با هدف اخراج اجباری فلسطینیان از سرزمین خود و فراموش کردن خاک خود انجام گرفته بود.

در این بیانیه تصریح شده است: تاریخ ننگین و شرم‌آور رژیم کودک‌کش صهیونیستی از بدو تاسیس تاکنون سرشار از جنایت و کشتار مردم مظلوم فلسطین بوده است که واقعه اردوگاه صبرا و شتیلا یکی از دهها جنایت وحشیانه آنان است. به قطع و یقین می‌توان گفت صهیونیست‌ها از همان ابتدای کار محاسبات غلطی را چیدند که تاکنون ادامه داشته و نتایج جنگ‌های موجود خود موید این مطلب است.

این بیانیه می‌افزاید: بیش از سه دهه قبل این اقدام جنایتکارانه با حمایت و صحنه گردانی آمریکای خبیث و ایادی و همفکران منطقه ای به فرماندهی آریل شارون وزیر جنگ رژیم ددمنش صهیونیستی صورت گرفت. امروز نیز اقدامات تروریستی و جنایات فجیع داعش و گروه‌های تروریستی در اذهان ملت‌های آزاده جهان تداعی کننده همان واقعه اردوگاه صبرا و شتیلا است. از طرفی این جنایت ها خود سندی است بر مجموعه اسناد شرارت‌ها، خباثت‌ها که با مدیریت و هدایت استکبار جهانی و در راس آن شیطان بزرگ، آمریکای پلید است که با بدترین و فجیع‌ترین شکل، جان انسان‌های مظلوم و بی‌دفاع حتی کودکان و زنان و خرد سالان را به صورت کشتار دسته جمعی و بریدن سرها با شعار دفاع از ملت‌ها و صیانت از حقوق بشر و کرامت انسانی بر مجامع سست و پوشالی خود به نمایش می گذارند.   

در بیانیه این کمیته بیان شده است: پرواضح است که سازمان‌های بین‌المللی که خود را حامی حقانیت و دفاع از حقوق انسان‌ها می‌دانند نه تنها با بی‌اعتنایی نسبت به نسل کشی فلسطینی‌ها گذر کردند، بلکه با نظارت و حمایت بر انواع جنگ ها و قساوت‌ها و کشتار و جنایات بر علیه مردم مظلوم جهان بویژه ملت آواره فلسطین، با حمایتی مزورانه به رژیم اشغال گر و بی‌هویت صهیونیستی و با تمسک به حمایت‌های بی‌دریغ و جانانه همفکران آمریکایی و غربی و مذموم منطقه علاوه بر تثبیت معامله نامشروع و غیرقانونی قرن، در صدد الحاق منطقه کرانه غربی اردن و بحرالمیت به سرزمین‌های اشغال شده اجازه می دهند تا بر سکوت مرگبار مجامع بین‌المللی صحه بگذارند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین- نهاد ریاست جمهوری در آستانه سی و هفتمین سالگرد پدیده شوم تاریخی «صبرا» و «شتیلا «ضمن گرامیداشت همه شهدای این فاجعه و تاکید بر ادامه راه مقدس شهدای مقاومت و همچنین تقبیح و محکوم کردن آن جنایت هولناک، یادآور می شود که اصل رژیم نژادپرست صهیونیست از ارتکاب هر نوع جنایتی فروگذار نبوده و اصولاً ماهیت این رژیم بر این نوع رفتار شکل گرفته است.

این بیانیه می‌افزاید: تنها راه نجات و رهایی از چنگال چدنی مخمل نمای دشمنان دسیسه دوز و مذاکره خواه و حتی سازشکاران داخلی برای گرفتن حق مسلم ملت عزیز و مظلوم فلسطین، مقاومت و ایستادگی دانسته و از همه نسل جوان و انقلابی فلسطین از نحر تا بحر و ملت‌های آزاده و مسلمان جهان می خواهد با عنایت به رهنمودهای حکیمانه و داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، با حمایت آشکارا از ملت‌های مظلوم فلسطین، یمن، سوریه و دیگر ملت‌های ستمدیده به منظور دستیبابی به کرامت انسانی و حقوق حقه از هیچ تلاشی فروگذار نباشند و به فضل خدای سبحان پیروزی نزدیک است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =