۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۷
کد خبرنگار: 1384
کد خبر: 83481029
۰ نفر

برچسب‌ها

کارگاه تولید لنت‌ تقلبی در پردیس کشف شد

تهران- ایرنا- مسوول واحد بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس گفت: در یک کارگاه تولیدی بیش از ۴ هزار قطعه لنت تقلبی عقب خودروهای پراید، وانت، نیسان و پژو دریکی از مناطق صنعتی شهرستان پردیس کشف و ضبط شد.

محمد حیدریان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: واحد بازرسی این اداره هفته گذشته در طی بازدید از واحدهای صنعتی شهرستان، کارگاه غیر مجاز تولید لنت های غیر استاندارد خودروهای سبک را کشف کرد.

وی با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با واحدهای مرتبط اداره استاندارد در بخش تولید لنت های خودرو، خاطر نشان کرد: کارشناسان اداره استاندارد تولیدات این کارگاه را مشمول استاندارد اجباری اعلام کردند.

مسوول واحد بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس اظهارداشت: با توجه به اظهارات کارشناسان اداره استاندارد تمامی لنت‌های تولید شده در این کارگاه که به طور عمده و فله ای در سطح بازار توزیع می شدند، غیر استاندارد و تقلبی هستند.

حیدریان گفت: متخلفین اجناس تقلبی را با واسطه در شهرستان توزیع می‌کردند و کارشناسان در حال بررسی این مورد هستند که لنت های تقلبی با نام کدام برند بسته بندی و روانه بازار در سایر شهرهای کشور شده است.

وی با بیان اینکه پرونده ای برای این تخلف تشکیل و به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان های پردیس، دماوند و فیروزکوه ارسال شده است، خاطر نشان کرد: برای این کارگاه تولیدی چهارصد و نود میلیون ریال جریمه تعیین شده است.

مسوول واحد بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس عنوان کرد: با واحدهای مختلف اداره استاندارد برای شناسایی اینگونه کارگاه های تولیدی همکاری مستمر خواهیم داشت.

حیدریان به بیان نحوه ساخت لنت های تقلبی پرداخت و خاطرنشان کرد : متخلفین، لنت‌های عقب خودروهای پراید، پژو و وانت نیسان را  به صورت فله ای با چسب و پرس بر روی قطعات فلزی مونتاژ می کردند که خطرات زیادی برای رانندگان و سرنشینان خودرو به همراه دارد.

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرام/۹۴۴۱//۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =