۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۱
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83481015
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه همدان: برخورد با فساد لازمه تحقق عدالت است

همدان- ایرنا - امام جمعه همدان گفت: برخورد با مساله فساد یکی از محوری ترین مولفه‌ها برای تحقق عدالت از جمله در حوزه اجتماعی و اقتصادی است.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثق روز چهارشنبه در آیین معارفه رئیس کل دادگستری همدان افزود: مدیریت جامعه در عرصه تربیتی به دست خواص است و امام حسین(ع) سکوت در برابر ظلم را گناهی بزرگ دانستند. 

وی افزود: شاخصه مسئولیت پذیری در نظام اسلامی، حرکت در جبهه حق و خط فکری امام حسین(ع)، فریاد علیه ظلم، پرهیز از قدرت طلبی و دنیا طلبی است و مسئولان باید خود را با این ترازو بسنجند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان اضافه کرد: مسئولیت ها سراب هستند و نباید فریب اینها را بخوریم بلکه باید برای اجرای احکام الهی در جامعه تلاش شود. 

حجت الاسلام شعبانی موثق با طرح این سوال که چه کسی باید امنیت خاطر به مردم بدهد و در مقابل فساد بایستد گفت: رفع موانع در دست مسئولان قضائیه است. 

وی بیان کرد: برای دستیابی به عدالت اجتماعی و اقتصادی که حکومت ها دنبال آنها هستند باید مظلوم امنیت خاطر پیدا کند و در این راستا باید با فساد مقابله و موانع فساد رفع شود. 

امام جمعه همدان اظهار داشت: اگر یک قوه تلاش کند و دیگر نهادها همکاری نکنند راه فرار ایجاد می شود اما اگر مجموعه حاکمیت همکاری کنند عدالت محقق شود. 

حجت الاسلام شعبانی موثق ادامه داد: اگر ناهاهنگی باشد دست یابی به موفقیت دشوار می شود و همه باید با هم باشیم تا به عدالت دست یابیم. 

وی با عنوان اینکه برخی مواقع تعریف از فساد مختلف و متفاوت است این سوال را طرح کرد که وقتی یک مسئول بین قانون و رونق تولید گیر کند آیا می شود قوانین را در راستای رونق تولید نادیده بگیرد؟ اگر این کار بکند چه اتفاقی رخ می دهد؟ 

امام جمعه همدان ادامه داد: برخی مواقع اگر مسئولی برای رونق تولید بخواهد بر مدار قانون عمل و حرکت کند یک تولیدی چند ماه معطل می ماند، بنابراین نادیده گرفتن قوانین برای رونق تولید آیا یک فساد است؟ 

در این آیین که با حضور معاون اول قوه قضائیه برگزار شد، محمدرضا عدالتخواه رئیس سابق دادگستری استان کرمانشاه به عنوان رئیس کل دادگستری استان همدان معرفی شد. 

۷۵۲۶/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =