طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر زمینه‌ساز معرفی مراغه است

مراغه - ایرنا - معاون فرماندار مراغه با اشاره به تدوین و اجرای طرح «شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر »از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اجرای این طرح در مراغه موجب توسعه، ارتقا و معرفی ظرفیت‌های شهرستان است.

به گزارش ایرنا، موسی شعفی روز چهارشنبه در نخستین جلسه این طرح افزود: مراغه در طول تاریخ همواره یکی از شهرستان‌های بااستعداد در حوزه فرهنگ و هنر بوده و باید از تمامی ظرفیت های شهرستانی جهت پاسداشت و استفاده از ظرفیت های موجود بهره برد.
وی افزود: مشارکت مردمی، هنرمندان و تشکل‌های مختلف و همچنین مشارکت تمامی نهادها، دستگاه ها و ادارات شهرستان در طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ضروری است و از این فرصت به وجود آمده باید نهایت استفاده را ببریم.
شعفی اضافه کرد: شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر می تواند به معرفی و شکوفایی استعدادهای جدید کمک کند و زمینه را برای رشد و شکوفایی آنها فراهم سازد.
وی ادامه داد: شناخت دقیق‌تر و تخصصی تر از ظرفیت‌ها و کمک به توسعه حوزه ها و زمینه های دیگر در شهرستان از دیگر پتانسیل های این طرح است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه نیز در این جلسه گفت: این جلسه صرفا جهت اعلام آمادگی مراغه برای اجرای این طرح تشکیل شده و پس از این جلسه در جلسات بعدی شورای برنامه ریزی طرح تشکیل خواهد شد.
احمد دادرس فیاضی افزود: شرکت نمایندگان مراغه در کارگاه های تخصصی که در تهران برگزار می شود از برنامه های بعدی در اجرای این طرح است.
وی با اشاره به اهداف این طرح افزود: این طرح از سال ۹۹ و با اهداف کمک به برنامه ریزی برای توسعه پایدار، کشف، جذب و پرورش فعالیت ها، ساماندهی و بهره گیری از امکانات و ظرفیت های فرهنگی و هنری، تمرکز زدایی در امور فرهنگی و هنری و تقویت ظرفیت های مردمی، تبادل تجربه و دانش بومی و توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر اجرا خواهد شد.
دادرس فیاضی اضافه کرد: هنرهای تجسمی، نمایشی، موسیقی، سینما، صناعی و سنتی، ادبیات، مد و لباس از مهمترین شاخصه های اجرایی این طرح است.
وی گفت: با توجه به استعدادها و پتانسیل های موجود در شهرستان، مراغه در ۲ حوزه ادبیات و موسیقی می تواند در این طرح نامزد شود.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
۳۰۷۷/۹۸۸۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =