۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۹
کد خبرنگار: 2999
کد خبر: 83480973
۰ نفر

برچسب‌ها

مردم از بروکراسی اداری خسته شده‌اند

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه اسلام‌آبادغرب قوانین و ساختار عادلانه و ثبات قدم را از ارکان اجرای عدالت و عدالت‌گستری عنوان کرد و گفت: مردم از بروکراسی اداری خسته و ناامید شده‌اند و احساس بی‌عدالتی و نابرابری و حتی گاهی احساس ظلم می‌کنند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمدطاها مهری روز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه رییس کل دادگستری استان کرمانشاه با حضور معاون اول قوه قضاییه در تالار انتظار، فقدان قانون و قانون بد را موجب خروج بعضی از دستگاه‌ها از مسیر عدالت دانست و افزود: نمایندگان مجلس باید با وضع و تدوین قوانین مانع از بی‌عدالتی در جامعه شوند.

وی یکی از مهمترین اهداف حکومت اسلامی را برپاداشتن حق و احقاق حقوق مردم دانست و اضافه کرد: خداوند را سپاسگزاریم که چهل سال از انقلاب اسلامی را با افتخار، تجربه، گنجینه ارزشمند و اندوخته‌هایی بسیار گران‌بها پشت سرگذاشتیم و اکنون وارد چهل سال دوم انقلاب و آغاز دهه پنجم شدیم.

امام جمعه شهرستان اسلام‌آبادغرب چهارمین محور گام دوم انقلاب را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: رهبر عظیم‌الشان نظام اسلامی چهارمین محور از هفت محور گام دوم انقلاب را به عدل و عدالت و مبارزه با فساد اختصاص داده است و در آغاز مأموریت دستگاه قضا و با ورود اقای رییسی، امید به اجرای عدالت در دوستان انقلاب و مستضعفان بیشتر دیده می‌شود.

حجت‌الاسلام مهری، مسئولیت قضایی را بسیار عظیم و خطیر قلمداد کرد و اظهار داشت: هر فردی نمی‌تواند تصدی مقام قضاوت و داوری را برعهده بگیرد و درباره اموال و نفوس و نوامیس بندگان خدا قضاوت کند و این علما و فقهای پرهیزکار هستند که می‌توانند براساس حق قضاوت کنند.

وی از زحمات، پی‌گیری‌ها، دغدغه‌ها و دلسوزی‌های دکتر عدالتخواه در پنج سال گذشته تشکر و قدردانی کرد و برای رییس جدید دادگستری استان کرمانشاه در اجرای عدالت آرزوی موفقیت نمود.

محمدرضا عدالت‌خواه به مدت پنج سال رییس دادگستری استان کرمانشاه بود و امروز به عنوان رییس کل دادگستری استان همدان معرفی شد.

همچنین در این مراسم پرویز توسلی زاده که پیش از این قائم مقام دادگستری استان بود به عنوان رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه منصوب و معرفی شد.

۳۲۰۳/۳۰۳۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =