دفاع مقدس را باید از پیشکسوتان آن شناخت 

مشهد- ایرنا- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: در هفته دفاع مقدس از پیشکسوتان این عرصه و رزمندگان در برنامه‌ها استفاده خواهد شد زیرا دفاع مقدس را باید از پیشکسوتان آن شناخت.

سردار حسینعلی یوسف علیزاده روز چهارشنبه در نشستی خبری افزود: گرامیداشت هفته دفاع مقدس یک وظیفه بین بخشی و همگانی است و به همین دلیل هفته دفاع مقدس باید به یک جریان فرهنگی و حرکت موثر تبلیغی تبدیل شود.
وی ادامه داد: عراق با کمک ۳۶ کشور جهان به ایران حمله کرد اما ما پیروز شدیم و دشمن در رسیدن به اهداف خود شکست خورد و بر همین اساس شعار امسال هفته دفاع مقدس "ما پیروزیم" تعریف شده است و ملت ما همچنان مقتدر و با عزت در وسط میدان‌ها ایستاده است و پیشرفت خود را رقم می زند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: این نظام، خونبهای شهیدان است و باید از آن به بهترین وجه نگهداری کنیم و پیام شهیدان را به مردم جهان معرفی کنیم و علاقهمندان به مبارزه با استکبار از پیشرفتها و استقامت ایران الگو میگیرند و این جای شکر گزاری دارد.
یوسف علیزاده افزود: از برکتهای دفاع مقدس که در متن جامعه وجود دارد مقاومت فعال است و به همین دلیل با توجه به همه توطئه های رنگارنگ دشمنان انقلاب اسلامی، رزمندگان حاضر در میدانهای مقاومت و در همه جبههها اعم از نظامی، امنیتی، فرهنگی و سیاسی ایستادگی می کنند تا دشمن به خواسته های نامشروع خود نرسد.

وی ادامه داد: در هفته دفاع مقدس امسال سعی شده است تا از تشکل‌های مردمی که در خلال دفاع مقدس و در طول انقلاب اسلامی از نظام حمایت کردند استفاده شود زیرا این انقلاب مردمی است و جمهوریت و اسلامیت که متن آن است باید با حضور اثرگذار مردم گرامی داشته شود و بر همین اساس با بسیج همه بخشهای اثرگذار و تشکل‌های مردمی در بیش از ۱۰ هزار نقطه استان برنامه خواهیم داشت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس خراسان رضوی با اشاره به طرح مثلث اقتصادی که توسط استاندار استان خراسان رضوی معرفی شده است افزود: مقابله با تنگناهای اقتصادی باید انجام شود زیرا این موضوع یک حوزه دفاعی و جهادی است که وظیفه همه آحاد و مردم این است که در یک صف و برای رفع مشکلات و مقابله با اضافه خواهی دشمنان به مبارزه بپردازند.
یوسف علیزاده گفت: در این هفته از دو هزار و ۷۰۰ خانواده ایثارگر در خراسان رضوی سرکشی انجام می شود و همچنین مراسم غبارروبی از هزار و ۶۴۶ گلزار شهدا و ۹۸ یادمان شهدای گمنام از دیگر برنامه های این هفته است.
استان خراسان رضوی بیش از ۳۰۰ هزار رزمنده داوطلب و بسیجی در طول دفاع مقدس داشته است که از این تعداد ۱۷ هزار و ۵۶۴ تن شهید و ۴۹ هزار و ۱۲۷ نفر جانباز شدند و سه هزار و ۳۹۵ نفر نیز به افتخار آزادگی دست یافتند.  
۲۰۳۰/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =