ساخت ۱۰ واحد مسکونی محرومیت‌زدایی در مازندران آغاز شد

ساری- ایرنا- عملیات اجرایی ساخت ۱۰ واحد مسکونی محرومیت‌زدایی در مازندران امروز چهارشنبه به صورت همزمان با حضور مسئولان سازمان بهزیستی کشور در مناطق مختلف استان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم نمادین آغاز ساخت این واحدها با حضور مسئولان کشوری ، استانی و شهرستانی در روستای اسرم از توابع شهرستان میاندرود برگزار شد.

هزینه صفر تا صد ساخت این واحدهای مسکونی را به همراه تامین لوازم خانگی یک خیر تقبل کرده است.

اولویت واگذاری این واحدهای مسکونی پس از احداث، سیل زدگان و خانواده های دارای دو معلول هستند.

در سیل اخیر مازندران ۱۳۵ واحد مسکونی در میاندرود آسیب دید که از این تعداد ۱۰۱ واحد تعمیری و بقیه تخریبی بودند. واحدهای مسکونی تعمیری طی ماه های اخیر با اعتبارات دولتی تعمیر و تحویل شدند.

احداث دوباره واحدهای تخریبی را ۱۲ واحد بسیج ،‌ ۱۰ واحد بهزیستی و ۱۱ واحد خیرین متقبل شدند.

بر اساس آمارهای رسمی ، دو هزار و ۱۹۰ نفر در شهرستان میاندرود تحت پوشش و مستمری بگیر بهزیستی هستند که از این تعداد یکهزار و ۳۴۰ نفر معلول هستند.

مدیرکل بهزیستی مازندران در آیین آغاز ساخت این واحدها گفت:  جلب مشارکت نقدی و غیر نقدی مردم به منظور رفع نیازهای جامعه هدف بسیار حائز اهمیت است چرا که می تواند کمک شایانی در توسعه رفاه اجتماعی اقشار نیازمند و آسیب پذیر باشد.

جمال باقری افزود: خیرین نقش مهمی در حمایت از مددجویان و افراد زیر پوشش بهزیستی دارند و بهزیستی نیاز دارد این افراد نیکوکار همواره به عنوان بازوی توانمند بهزیستی در کنار این نهاد باشند.
استان مازندران دارای ۲۵۰ هزار مددجوی تحت پوشش بهزیستی است که از این تعداد ۵۰ هزار معول جسمی و حرکتی می باشند.

۷۳۳۵/۱۶۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =