محورهای بخش بین‌المللی سوگواره مهر محرم اعلام شد

سمنان- ایرنا- دبیر اجرایی سوگواره مهر محرم گفت: محورهای بخش بین‌المللی مسابقه رسانه‌های دیجیتال مهرمحرم امسال، با هدف گسترش جهانی نهضت عاشورا، اعلام شد.

میثم قدس پور روز چهارشنبه به خبرنگاران در سمنان ابراز داشت: آئین‌ها و نمادهای عاشورایی مانند آئین‌های عزاداری محرم، راهپیمایی اربعین حسینی، نماز ظهر عاشورا و امام حسین(ع) و انسانیت، امام حسین(ع) و امت اسلامی، مودت و محبت اهل بیت(ع)، مقاومت و صبر عاشورایی و امر به معروف و نهی از منکر از موضوع‌ها و محورهای این بخش از سوگواره مهر محرم است.

وی اظهار داشت: این مسابقه در بخش‌های هنرهای دیجیتال شامل فیلم کوتاه سه دقیقه‌ای و عکس، رسانه‌های برخط شامل سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی، نرم افزارهای هوشمند و همراه، چندرسانه‌ای و  بازی است.

دبیر سوگوار بین المللی مهرمحرم یادآور شد: دوستداران شرکت در این رقابت فرهنگی برای ثبت نام و ارسال آثار می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.MehreMoharram.ir مراجعه کنند.

وی بیان کرد: سوگواره مهر محرم در حال حاضر از جایگاه خوبی در تولید محتوا و مشارکت هنرمندان و مستندسازان از تمامی استان های کشور و سراسر جهان به ویژه کشورهای مسلمان برخوردار است.

قدس پور گفت: امسال در قالب این سوگواره، پویش جهانی مهر محرم با هدف نقش‌آفرینی فعال‌تر در حوزه فضای مجازی و افزایش مشارکت مردمی در تولید محتوای دیجیتال عاشورایی راه اندازی شد.

وی گفت: این پویش با هشتگ‌های فارسی #مهر_محرم، #مهر_حسینی و عربی #حب_الحسین_یجمعنا، #حب_الحسین_یرفعنا و انگلیسی #hussainUnitsUs و #kindMoharram در فضای مجازی دنبال می‌شود.

علاقه‌مندان به شرکت در مسابقه رسانه‌های دیجیتال مهرمحرم، می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.mehremoharram.ir و مطالعه فراخوان هر بخش نسبت به ثبت نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.

سی ام آبان ۹۸ آخرین مهلت شرکت در این مسابقه است.

سوگواره مهرمحرم از سال ۱۳۸۷ در استان سمنان آغاز به کارکرد و تاکنون ۱۱ دوره آن به طور متوالی برگزار شده و دوازدهمین سوگواره و پنجمین مسابقه بین المللی رسانه های دیجیتال «مهرمحرم» با هدف همگرایی و هم افزایی ملی و بین المللی در حوزه تولید و نشر محتوای فرهنگی عاشورایی به ویژه در حوزه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با  کسب مجوز از مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری موسسه و مجتمع دیجیتال موج فرهنگ و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزارمی شود.

۷۳۴۲/۶۱۰۳

اخبار مرتبط