اعطای کمک هزینه تحصیلی ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی به فرزندان زندانیان

تهران- ایرنا- مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان گفت: برای دانشجویان کمک هزینه ۵۰۰ هزار تومانی، برای دانش آموزان دبیرستانی کمک هزینه ۴۰۰ هزار تومانی و برای مقاطع پایین تر برای هر دانش آموز از خانواده زندانیان ۲۰۰ هزار تومان کمک هزینه نقدی در نظر گرفته شده است.

جبار باقری روز پنجشنبه در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخشی از این کمک ها توسط خیران و نیکوکاران تامین می شود و هیات مدیره های انجمن ها نیز مصوبات و اعتباراتی برای حمایت از فرزندان خانواده های زندانیان دارند.

وی ادامه داد: اخیرا یک خانواده خیر برای ۳۰۰ دانش آموز بسته های تحصیلی تهیه کرده بود که این بسته ها ظرف چند روز گذشته به دست دانش آموزان رسید تا در آستانه سال تحصیلی به خانواده ها کمک شود. همچنین ۱۰۰ میلیون تومان از طریق هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان مرکز برای فرزندان زندانیان پیش بینی شده است.

باقری یادآور شد: از حدود ٧٠ سال قبل انجمن های حمایت با کمک خیران و مردم به صورت سازمان یافته به خانواده های زندانیان رسیدگی می کنند و اکنون بیش از ۶٣ هزار خانواده زندانیان تحت حمایت انجمن ها در سراسر کشور قرار دارند.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان با تاکید بر مقوله آموزش اظهارداشت: قرار است که کمک ها هدفمند و هوشمندانه انجام شود و در این راستا، از مقوله آموزش شروع می کنیم و بعد از آن، بسته های حمایتی به خانواده های زندانیان داده می شود.

وی اضافه کرد: تحویل بسته های حمایتی کمتر شده است و مبالغ اهدایی به شماره حساب خانواده ها واریز می شود.

باقری خاطرنشان کرد: زندانیان افرادی هستند که به حکم قانون و به دستور مراجع قضایی راهی حبس می شوند؛ کسی که مرتکب جرم می شود باید تاوان آن را بدهد اما در واقع این خانواده آنها است که گرفتار می شوند.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان گفت: زندانیان واقعی به زعم ما خانواده زندانیان هستند زیرا در عین بی گناهی گرفتار و در گذران زندگی دچار مشکل می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =