بنیاد مستضعفان بیش از ۱۴ هزار خانه برای معلولان می‌سازد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل بنیاد علوی گفت: بنیاد مستضعفان ۱۴ هزار و ۱۲۰ خانه برای خانواده‌های با بیش از ۲ معلول می‌سازد.

موسی برزگری روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح مدرسه علوی روستای بوربور در بجنورد به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساخت این تعداد خانه با همکاری چندجانبه راه و شهرسازی، بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا می شود.  

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۶ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی برای خانواده های ۲ معلول ساخته شده است.

مدیرعامل بنیاد علوی همچنین از ساخت یکهزار و ۸۰۰ کلاس درس با مشارکت این بنیاد در سطح کشور خبر داد و افزود: ساخت این مدارس با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در دست پیگیری است و علاوه بر آن تاکنون ۳۵۰ مدرسه در مناطق محروم کشور،  تعمیر و تجهیز شده است.

وی خاطرنشان کرد: ساخت مدرسه برای ما سقف ندارد و با تفاهم با آموزش و پرورش، این اقدام ادامه می یابد.  

برزگری، حمایت از زنان باردار در مناطق محروم را از دیگر اقدامات بنیاد علوی عنوان کرد و گفت: در سطح کشور یک میلیون سبدکالا میان ۸۵ هزار نفر زن باردار توزیع می شود.

وی گفت: برای این طرح، یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود و در آن، زنان باردار از چهارماهگی زمان بارداری تا ۶ ماهگی زمان تولد نوزادشان، در مجموع به مدت یک سال، از سبدحمایتی بهره مند می شوند.

وی اظهار داشت: سبدحمایتی هر ماه توزیع می شود و شامل ۱۴ قلم جنس است.  

مدیرعامل بنیاد علوی در باره حمایت از دانشجویان هم گفت: سالانه هفت تا ۱۰ هزار دانشجو از تسهیلات قرض الحسنه استفاده می کنند و این دانشجویان پس از دانش آموخته شدن، می توانند تسهیلات را بازپس دهند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد و از استان های توسعه نیافته کشور است.  

۷۱۸۵/  ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =