۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83480871
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: ۴۴ درصد کارجویان استان مربوط به سمنان است

سمنان- ایرنا- فرماندار سمنان گفت: نسبت کارجویان این شهرستان نسبت به کل استان ۴۴ درصد است، از این تعداد ۳۵۲ نفر به کارگمارده شدند که نسبت به کل استان ۳۶ درصد را در پنج ماه نخست امسال شامل می‌شود.

سیدعباس دانایی روز چهارشنبه در نشست مشترک کمیسیون کارگری استان و شهرستان سمنان با حضور معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در سالن اجتماعات فرمانداری افزود: کارجویان ثبت نام شده در پنج ماهه نخست امسال، یک هزار و ۸۷۲ نفر بودند که از این تعداد ۳۲ درصد کارجویان زن و بقیه مرد بودند.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۱۷۰ نفر در شهرستان سمنان  بیمه بیکاری دریافت می‌کنند، ادامه داد: ۱۰ هزار و  ۱۷۳ کارگاه و واحد تولیدی با اشتغال ۳۸ هزار نفر در شهرستان سمنان وجود دارد و فعال کردن واحدهای راکد در دستور کار است.

دانایی بیان کرد:  ۲۶ تشکل کارگری با ۱۶ هزار و ۱۷۰  نفر عضو  و ۱۰ تشکل کارفرمایی با ۲۲۲ نفر عضو در شهرستان سمنان مشغول به فعالیت هستند.

 معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان نیز در این نشست با تاکید بر تقویت گفتمان حاکم و امیدآفرینی در جامعه، گفت:  فعالیت انجام شده و تعاملات بین بخش های مختلف دولتی برای تحقق برنامه‌ها مناسب است و این رویکرد باید تقویت شود و ادامه یابد.

حشمت الله خجسته پور ادامه داد: واحدهای تولیدی به سه دسته واحدهای فعال ، مشکل دار و راکد تعطیل شده  تقسیم بندی می‌شوند و باید سه نسخه متفاوت برای آنان پیچید.

وی تصریح کرد: واحد های راکد تعطیل شده باید درمان شود و واحدهای مشکل دار نیز فوری بررسی شود و  نگاه ویژه به واحدهای فعال وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: دو سطح مشکلات در واحدهای تولیدی وجود دارد که  در سطح استان یا در سطح ملی قابل حل است، مشکلات سطح استانی باید شناسایی و حل شود و مشکلات سطح ملی باید شناسایی و با ارایه راه حل همراه باشد.

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با اشاره به نگاه مطلوب مدیران به ویژه علیرضا آشناگر استاندار سمنان در رفع مشکلات واحدهای تولیدی، بیان داشت: پیگیری و همراهی تشکل ها موجب رضایت مردمی از دستگاه‌ها خواهد شد.

شهرستان سمنان حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و استان سمنان بیش از ۷۰۲ هزار نفر جمعیت در هشت شهرستان دارد.

۷۳۴۲/۶۱۰۳

اخبار مرتبط