۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۶
کد خبرنگار: 1394
کد خبر: 83480851
۰ نفر

برچسب‌ها

 نهادینه کردن پیشگیری نیازمند آموزش و فرهنگ‌سازی است

تبریز- ایرنا- معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه جامعه به پیشگیری رغبت ندارد، گفت: باید با آموزش و فرهنگ سازی نسبت به نهادینه کردن پیشگیری در جامعه اقدام شود.

به گزارش ایرنا، رسول یعقوبی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی شهرستان میانه افزود: باید فرهنگ سازی در جامعه را بر روی قشر دانش آموزی برای مثال در ریختن زباله به سطل آشغال متمرکز کرد زیرا که تاثیر این امر در جامعه قابل مشهود خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی معجزه می کند، از مدیران ادارات خواست تا در حوزه خود به فرهنگ سازی بپردازند.

یعقوبی توجه بیشتر به بحث نظارت در حوزه های بهداشتی از سوی دستگاههای متولی را خواستار شد و افزود: نظارت بر اجرای قوانین و اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص تامین سلامت جسمی و روحی مردم مورد انتظار است که لازم است در این خصوص نظارت بیشتری بر رعایت استانداردهای بهداشتی در اغذیه فروشی ها، ساماندهی مراکز فروش اغذیه سیار، نظارت بر تاریخ داروها و اجناس، رعایت کردن اصولی همچون بهداشت محیطی، ملاحضات اجتماعی و پیوست های فرهنگی در این خصوص صورت پذیرد.

معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار میانه خواستار دقت و جدیت بیشتر از سوی مسئولین در خصوص برخی مسائل بهداشتی روستا مانند کلرزنی آب شرب، دفع کنترل فاضلاب و غیره شد و اضافه کرد: در بخش های تابعه شهرستان و در حوزه بهداشت و درمان باید با هماهنگی و نظارت جدی تر از سوی شبکه بهداشت و درمان هر لحظه شاهد حضور پزشک در بخش ها باشیم. 

/3071/ 7231 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =