۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 83480794
۰ نفر

برچسب‌ها

رشت – ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان بیان کرد: نخستین بخش نگهداری از نسخ خطی موجود در کتابخانه‌های عمومی استان در آستانه اشرفیه راه اندازی می شود.

پریسا کرمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با اختصاص فضای مناسب به کتابخانه اهل بیت (ع) آستانه اشرفیه این کتابخانه به تنها فضای نگهداری استاندارد نسخ خطی در استان گیلان مجهز می شود و بر همین اساس می توانیم تمام نسخ خطی موجود در کتابخانه‌های عمومی استان را در این فضا به صورت استاندارد نگهداری کنیم.
وی افزود: آشنایی با مقوله حفظ و نگهداری آثار ملی و هویت فرهنگی مردمان هر سرزمین از مهمترین مباحث مورد توجه دولت هاست و جلوگیری از سرقت، آفت زدایی منابع و نحوه استفاده افراد از منابع نسخ خطی و چاپ سنگی باید مورد توجه مسئولان فرهنگی باشد.
کرمی اضافه کرد:نسخ خطی بخشی از هویت مردمان این سرزمین است ازین رو کتابداران ملزم به نحوه آموزش و نگهداری این بخش از میراث فرهنگی سرزمینمان شده اند.
بیش از۵۰ هزار نسخه کتاب خطی، چاپ سنگی و سربی در کتابخانه های عمومی سراسر کشور موجود است که از این تعداد حدود ۵۸۰ نسخه سهم کتابخانه های عمومی استان گیلان است.
۸۲ کتابخانه عمومی  نهادی در گیلان فعال است .
۱۸۸۱ /6030

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =