۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83480763
۰ نفر

برچسب‌ها

«علی اعطا» رییس کمیته بررسی تابلوهای شهدا در شورای شهر تهران شد

تهران - ایرنا - «محسن هاشمی» رییس شورای اسلامی شهر طی حکمی «علی اعطا» سخنگوی شورای شهر را به عنوان، رییس «کمیته ویژه بررسی موضوع تابلوهای مزین به نام شهدا منصوب کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، در پی انتشار اخباری مبنی بر حذف واژه شهید از تابلوهای معابر، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در حکمی علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران را به عنوان رییس  «کمیته ویژه بررسی موضوع تابلوهای مزین به نام شهدا» منصوب کرد و به وی ماموریت داد تا ابعاد مختلف موضوع خبر حذف واژه شهید از تابلوهای معابر را بررسی و گزارش آن را ارائه کند.

در حکم رییس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به سخنگوی شورا آمده است: درج و درخشش نام شهدا بر تارک اماکن و معابر نه فقط معرفی مکان و جغرافیای شهری بلکه بیانگر عمق ارزش ها و اشاره به سوابق درخشان ملت در ایثارگری و نیز ارج نهادن به ارزش های والای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

هاشمی در این حکم تاکید کرده است که متاسفانه مدتی است اخباری مبنی بر حذف واژه مقدس «شهید» از معابر شهر تهران در رسانه ها و شبکه های اجتماعی در حال انتشار است؛  مردم حق دارند اطلاعات دقیقی درباره ابعاد مختلف موضوع و صحت و سقم اخبار منتشر شده دریافت کنند.
در این حکم آمده است؛ ‌ بر این اساس و بنا به پیشنهاد رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران به جناب عالی که از خانواده معظم شهدا هستید، ماموریت می‌دهم تا ریاست «کمیته ویژه بررسی موضوع تابلوهای مزین به نام شهدا» با عضویت جمعی از اعضای محترم شورا به انتخاب کمیسیون نظارت و حقوقی را بر عهده گرفته و ظرف مدت حداکثر یک ماه، گزارش آن را ارائه کنید.
همچنین در این حکم تاکید شده است که کمیسیون های تخصصی و دبیرخانه شورای اسلامی شهر تهران و مدیران ستادی، سازمان های تابعه و مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران موظفند با این کمیته نهایت همکاری و همراهی را به عمل آورده و هرگونه اطلاعات مورد نیاز را فراهم کنند.

تهرام/۷۲۴۴//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =