همه چیز از خمیازه‌های «بیل» در پاریس شروع شد

تهران- ایرنا- «گرت بیل» ۵۶۱ روز بعد از گرفتار شدن در غضب «زین‌الدین زیدان» در دیدار سال ۲۰۱۸ مقابل پاری‌سن‌ژرمن، امشب این فرصت را دارد تا برابر همان تیم، به روند ترمیم روابط تیره‌وتار خود با مرد فرانسوی ادامه دهد.

رئال مادرید امشب بعد از آخرین مواجهه با پاری‌سن‌ژرمن در ششم مارس ۲۰۱۸ بار دیگر به مصاف پاریسی‌ها میرود؛ آن روز کهکشانی‌ها میزبان خود را با نتیجه ۲ بر یک شکست داده و راهی یک چهارم شدند؛ در واقع آنها به لطف سه گلی که «کریستیانو رونالدو» در  در مجموع ۲ دیدار رفت و برگشت به ثمر رساند، موفق به صعود به دور بعد شدند.

اما دیدار یک هشتم آن سال، سر زخم‌های رابطه بیل و زیدان را باز کرد؛ زیدان در دیدار دور رفت که ۱۴ فوریه ۲۰۱۸ برگزار شد، در سانتیاگو برنابئو مرد ولزی را نیمکت‌نشین کرد؛ این در حالی بود که مرد ولزی پیش از آن بازی و به دلیل مصدومیت‌های مکرر، رفته رفته در حال از دست دادن جایگاه خود در ترکیب اصلی رئال بود اما جرقه اختلاف ‌آنها، در عمل آن شب شوم زده شد؛ بیل به وضوح از نیمکت‌نشینی ناراحت شده بود و واکنش وی به این موضوع و رفتار متعاقب آن به مذاق زیدان خوش نیامد.

تصویر مهاجم ولزی در حالی روی دوربین‌های تلویزیونی نقش بست که در حال خمیازه کشیدن روی نیمکت بود و در ادامه نیز در حالی که بازی یک بر یک پیگیری می‌شد، پس از فراخوانده شدن از سوی زیدان به کُندی و بی‌علاقگی مشغول در آوردن گرمکن خود شد؛ در پایان بازی هم درخواست کاپیتان راموس را برای تشویق و تشکر از هواداران بابت حمایتشان، نشنیده گرفت و در عوض با چشمانی خیره به چمن برنابئو، راه رختکن را در پیش گرفت؛ حرکتی که وی بار دیگر در بازی برگشت در پارک‌دوپرنس آن را تکرار کرد.

از همان لحظه مشخص بود که بین بیل و زیدان اتفاق بدی افتاده است؛ بیل با رفتارش برای پنهان کردن قطع رابطه خود با زیدان، هیچ تلاشی نکرد و در سوی دیگر محرز بود که مرد فرانسوی اعتماد خود را به ستاره ولزی تیمش از دست داده است.

شرایط بد بیل در لیگ قهرمانان بیش از سایر بازی‌ها نمود داشت؛ پس از ۲ بازی مقابل پی‌اس‌جی به عنوان بازیکن جانشین (که در مجموع ۳۶ دقیقه بازی کرد)، وی در دیدار رفت مقابل یووه به هیچ عنوان بازی نکرد و در بازی برگشت نیز تنها ۳۰ دقیقه آن هم به عنوان تعویضی فرصت بازی پیدا کرد.

مرد ولزی در بازی رفت مقابل بایرن مونیخ در نیمه‌نهایی در عمل یک نیمکت‌نشین بلااستفاده بود و در بازی برگشت هم تنها ۱۸ دقیقه به میدان رفت و در فینال کی‌اف نیز برابر لیورپول بار دیگر به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد.

البته نیم ساعت حضور در فینال کی‌اف مقابل قرمزهای آنفیلد هرگز فراموش نخواهد شد؛ بیل به عنوان جانشین وارد زمین شد و ۲ گل زد تا سیزدهمین جام اروپایی کهکشانی‌ها تثبیت شود؛ این در حالی بود که گل قیچی برگردان نفس‌گیر وی به عنوان یکی از زیباترین گل‌های ادوار لیگ قهرمانان در قلب تاریخ این تورنمنت جاودان شد.

آن ۲ گل ستاره تیم ملی ولز را بر آن داشت تا در مصاحبه‌ای زنده، اولتیماتومی صادر کند: بدیهی است که باید به همین روال (نوسان بین نیمکت‌نشینی و بازی) بازی کنم؛ این اتفاق در این فصل نیفتاده بود بنابراین باید برای بحث و گفت‌وگو و حل این موضوع از فرصت تابستان استفاده کنم.

مرد ولزی با این اظهارات جدایی قریب‌الوقوع خود را در تابستان آن سال بیش از پیش محتمل کرد اما خیلی زود، زیدان و رونالدو خروجی‌های غافلگیرکننده رئال لقب گرفته و این به معنای هموار شدن مسیر برای شروع تازه بیل در برنابئو بود.

با این حال، بیل بعد از جدایی رونالدو به آن رهبری که رئال تصورش را می‌کرد، تبدیل نشد و با بازگشت مرد فرانسوی به نیمکت رئال در مارس سال جاری، شرایط بیل بیش از پیش مبهم شد؛ زیدان با گفتن جمله "بیل هرچه زودتر برود بهتر است" در ماه جولای، میخ آخر را روی تابوت رابطه خود با مرد ولزی کوبید اما پیشنهاد کلان و قریب‌الوقوع باشگاه چینی برای کشاندن بیل به سوپر لیگ چین، از سوی زیدان و باشگاه رد شد تا دستان بیل برای یک فصل دیگر زیر ساتور زیدان بماند..

بیل از یک تابستان دیگر که این‌بار در مقایسه با سال‌های قبل داغ‌تر بود، جان سالم به در برد و حالا به نظر ورق به سود هموطن «رایان گیگز» برگشته است؛ مهاجم روی فرم آمده رئال در سه بازی از چهار دیدار کهکشانی‌ها در فصل جدید لالیگا در ترکیب اصلی به میدان رفت (البته در بازی چهارم به دلیل دریافت کارت قرمز محروم بود) و در مجموع، ۹۴ درصد از حداکثر دقایقی را که می‌توانست به کمک زیدان بیاید، برای رئال بازی کرد و با ۲ گل و یک پاس گل نقشی غیرقابل انکار در امتیازهای جمع آوری شده توسط سفیدپوشان ایفا کرد. 

و حالا در بازی امشب مقابل پی‌اس‌جی، آتشفشان بیل در لیگ قهرمانان بار دیگر فعال شده است؛ تورنمنتی که او با پیراهن رئال در ۳۳ بازی تحت هدایت زیدان ۲۱ بار به میدان رفته است؛ ۱۶ بار در ترکیب اصلی و تنها ۶ بار حضور ۹۰ دقیقه‌ای.

در پاریس او بار دیگر به ترکیب اصلی باز می‌گردد و این یعنی فرصتی برای ترمیم رابطه تیره و تار خود با اسطوره تیم ملی فرانسه و البته هواداران دوآتشه کهکشانی‌ها...

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha