سه هزار نفر از خدمات رایگان پزشکی بسیج در قوچان بهره‌مند شدند

مشهد- ایرنا- فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه قوچان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار نفر در روستاهای این شهرستان از خدمات رایگان پزشکی بسیج در قالب طرح رهنمون بهره‌مند شده اند.

سرهنگ دوم پاسدار علی زرقانی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس افزود: ۹۰ جهادگر در قالب ۶ گروه خدماتی معاینه، مشاوره پزشکی،‌ آموزش بهداشتی و درمانی را به‌ صورت رایگان به مردم برخی روستاهای کم برخوردار قوچان ارائه دادند.

وی کمک به نیازمندان و محرومین را در راستای کاهش فشارهای اقتصادی دانست و اظهار داشت: اعزام گروه های جهادی به‌ منظور انجام فعالیت‌ های عام‌المنفعه همچون ساخت و تعمیر منازل مسکونی یا ارائه آموزش‌ های رایگان برای اشتغال و کارآفرینی، گوشه‌ای از اقدامات این حوزه بوده که تاکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر روز در قالب گروه‌های جهادی اعزام شده اند.

وی گفت: استفاده از ظرفیت بسیج مردمی همیشه مورد تأکید بوده که در این راستا ۱۰۰ بسته لوازم‌ تحریر به ارزش ۷۵ میلیون ریال توسط سپاه پاسداران این شهرستان آماده توزیع بین دانش آموزان نیازمند است و تهیه بسته‌های بیشتر با بهره‌گیری از کمک‌های مردمی و خیرین در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ زرقانی با اشاره به بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب‌ دیده از سیل توسط گروه‌های جهادی بسیج در این شهرستان افزود: ۲۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح جهاد سازندگی ساخته یا تعمیر می‌شود که سهم این شهرستان ۲۵ واحد است و تاکنون ۱۳ واحد تعمیری به اتمام رسیده که در هفته دفاع مقدس تحویل خانواده‌ها خواهد شد.

وی اظهار داشت: برای هر واحد تعمیری حدود ۵۰ تا ۸۰ میلیون ریال هزینه شده و برای ۱۲ واحد احداثی نیز تسهیلات موردنیاز توسط بنیاد مسکن تأمین و گروه‌های جهادی بسیج  به‌ صورت رایگان عملیات ساخت را انجام می‌ دهند.

وی با بیان اینکه حدود ۳۵ صندوق مردمی در روستاهای این شهرستان با هدف تسهیلگری و مردمی کردن اقتصاد راه‌اندازی شده است گفت: هیچ نهادی متولی این صندوق‌ها نبوده و اداره آنها و میزان و کیفیت وام‌ های پرداختی برای اشتغال و کارآفرینی توسط مردم انجام می‌شود .

دبیر ستاد هفته دفاع مقدس قوچان در باره برنامه‌ های این هفته در این شهرستان افزود: بیش از ۱۵۰ برنامه شهرستانی و داخلی طی هفته دفاع مقدس در قوچان برگزار می‌ شود که حدود ۴۰ برنامه آن به‌ صورت شاخص در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و ورزشی خواهد بود.

وی اظهار داشت: همایش اقتدار و صبحگاه مشترک نیروهای مسلح،‌ تجلیل از جهادگران خدمت رسان به سیل‌ زدگان، نواختن زنگ مهر حسینی و ایثار و مقاومت در مدارس شهرستان،‌ مسابقات ورزشی و رژه دوچرخه‌ سواران در ۳۱ شهریور از برجسته‌ ترین برنامه‌های این هفته می‌باشد.

وی از خاطره گویی توسط یادگاران هشت سال دفاع مقدس در روستاهای شهرستان طی هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: برگزاری چهار یادواره شهدا و به‌ صورت شاخص گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم مهر و شهید یوسف کلاهدوز در دستور کار قرار دارد.

شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در ۱۳۷ کیلومتری شمال مشهد واقع است.

۷۵۰۱/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =