۱۲۰ موکب آماده استقبال از زائران اربعین حسینی (ع) ‌ است

کرمانشاه- ایرنا- معاون ستاد عتبات عالیات استان کرمانشاه از برپایی ۱۲۰ موکب در مسیر زائران اربعین حسینی‌ (ع) از کنگاور تا مرز خسروی خبر داد و گفت: ۱۶ موکب در کربلا و نجف هم آماده خدمت‌رسانی به عاشقان سرور و سالار شهیدان است.

به گزارش ایرنا، مهدی حسینی روز چهارشنبه در جلسه ستاد اربعین حسینی (ع) با حضور رییس ستاد اربعین وزارت جهاد کشاورزی در سرسرای اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه، افزود: در مرز خسروی ۱۲ موکب بزرگ با حمایت سازمان‌ها و ارگان‌های کشور مستقر است و ستاد عتبات عالیات تعهد دارد روزانه هزینه ۱۲۰ هزار پرس غذا را متقبل شود.

وی آمادگی برای اسکان زائران را بسیار حیاتی دانست و گفت: باتوجه به اینکه تردد شبانه در قصرشیرین و مرز خسروی وجود ندارد باید همه سازمان‌ها و ارگان‌ها در تجهیز و آماده‌سازی مدارس، حسینیه‌ها و مساجد برای اسکان حداقل یک شب زائران کمک کنند.

وی برپایی موکب در منذریه را ضروری عنوان کرد و از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی درخواست کرد برای برپایی حداقل ۲ موکب در این منطقه اقدامات لازم را انجام دهد.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد، کربلا، کاظمین و سامرا است که این مرز تا بغداد پایتخت کشور عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا نیز ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد.

عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و این مجموعه در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.  
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.  

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

۳۲۰۳/۳۰۳۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =