خاطراتی از مقام معظم رهبری در دوران دفاع مقدس در کتاب «دفاع پیروز»

تهران- ایرنا- وقایع دفاع مقدس و خاطراتی از مقام معظم رهبری در این دوران در قالب کتاب «دفاع پیروز» روانه بازار کتاب شد.

موسسه قدر ولایت کتاب دفاع پیروز را شامل وقایع هشت سال دفاع مقدس و نقش اقشار مختلف و حضور مقام معظم رهبری در آن دوران در آستانه هفته دقاع مقدس (۳۱ شهریور) منتشر کرد. به گفته مدیر موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت کتاب دفاع پیروز به مباحث چرایی تحمیل جنگ هشت‌ساله به ایران از سوی آمریکا، نتیجه جنگ تحمیلی و برکات آن، عوامل موثر در دوران دفاع مقدس، صحنه‌های ویژه در دفاع مقدس، روایت تاریخی دفاع مقدس از زبان رزمندگان، وظایف ما در قبال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، برگ هایی از حضور مقام معظم رهبری در جبهه‌ها و همچنین بیان خاطرات خواندنی ایشان از دوران دفاع مقدس پرداخته است.

احمد عطایی خاطرنشان کرد: این اثر در ۱۰ فصل سعی دارد در حد مقدور با رویکرد تبیینی و تاریخ‌نگاری پرده‌ای دیگر از دوران دفاع مقدس را در منظر مخاطبان قرار دهد. این اثر ضمن ترسیم تصویری از آن دوران مقدس و شکوفا تلاش دارد به بیان وظایف امروز دولت‌مردان، آحاد ملت و مدیران و مسئولان فرهنگی کشور در قبال دفاع مقدس و مقاومت اسلامی بپردازد.

در این کتاب می‌خوانیم: اینقدر جوان مؤمن، رزمنده مخلص و آدم فداکار جان خود را به خطر انداخت یا نثار کرد، تا دشمن را یک وجب عقب بنشاند، یا از جلو آمدن او مانع بشود، که واقعا ضبط و حصر آن‌ها کار آسانی نبود. من نمی‌دانم آیا این چیزها در نوشته‌ها و دفترها و لااقل در سینه‌ها ضبط است، تا روزی در اختیار تاریخ  قرار بگیرد یا نه؟ و ای کاش باشد و قرار بگیرد.

این کتاب توسط موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت در قطع رقعی در ۳۴۴ صفحه منتشر و در دسترس عموم مردم قرار داده شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =