حرم شاهچراغ (ع) در کانون برنامه‌های هفته دفاع‌مقدس در فارس

شیراز-ایرنا- مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس استان فارس با اشاره به اعزام بیش از ۲۲۰ هزار رزمنده از این استان به جبهه های نبرد در دوران مقدس که با رزمندگان هفت استان برابری می کنند، گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس نخستین گردهمایی رزمندگان هفتم مهرماه در حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ(ع) برگزار خواهد شد.

سرهنگ سعید کوشکی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران  در شیراز افزود: پیش بینی می شود یک سوم رزمندگان استان فارس در این گردهمایی حضور یابند.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس استان فارس با بیان اینکه شعار محوری هفته دفاع مقدس امسال "ما پیروز هستیم" است، گفت: در این هفته هزاران برنامه در شهرستان های استان توسط دستگاه های مختلف پیش بینی شده و اجرا می شود.

سرهنگ کوشکی افزود: در مرکز استان ۳۳ برنامه محوری و اساسی با محوریت بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از این برنامه ها برگزاری نمایشگاه ترکیبی مقابل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس است که از ۳۱ شهریورماه به مدت ۱۲ روز دایر خواهد بود.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس گفت: یک بخش این نمایشگاه مربوط به تاریخ معاصر ایران تا کنون، یک بخش مربوط به تجهیزات دفاعی و یک بخش نیز مربوط به رفتار اقشار و گروه های مختلف در دفاع مقدس است.

سرهنگ کوشکی برنامه های زنده تلویزیونی و رادیویی را از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: ویژه برنامه ۱۰ شب با شهدا را به مناسبت هفته دفاع مقدس خواهیم داشت که یک شب از این شبها مربوط به رونمایی از کتاب های دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: رژه نیروهای مسلح نیز صبح یکشنبه هفته آینده با مسئولیت سپاه فجر برگزار می شود که بخشی از دستاوردها که قابلیت نمایش عمومی دارد در این رژه ارائه خواهد شد.

سرهنگ کوشکی : گردهمایی بزرگ رزمندگان دفاع مقدس در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس استان فارس گفت: رونمایی از تمبر شناسنامه شهدا، گردهمایی روحانیون ایثارگر و برگزاری پیش یادواره های سرداران آتش در جهرم، کازرون، فسا و نورآباد از دیگر برنامه های شاخص هفته دفاع مقدس است.

سرهنگ کوشکی افزود: همچنین در هفته دفاع مقدس برنامه عطر افشانی و غبارروبی قبور شهدا و پیاده روی و دوچرخه سواری از کنار قبور مطهر شهدای گمنام در بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس تا گلزار شهدا برگزار خواهد شد.

وی دیدار و تکریم خانواده شهدا و اجرای گروه سرود حماسی خیابانی را از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس عنوان کرد و یادآور شد: در این هفته برنامه نکوداشت جهادگران دفاع مقدس ویژه مهندسی رزمی در دفاع مقدس و برنامه نکوداشت جامعه ایثارگری استان را خواهیم داشت.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس استان فارس گفت: همچنین در طول هفته دفاع مقدس همایش تجلیل از سرداران جنگ سخت و جنگ نرم را خواهیم داشت چرا که امروز فضای کشور رزمنده می طلبد، رزمنده ای که بتواند در فضای جنگ نرم با دشمن بجنگد.

سرهنگ کوشکی افزود: به مناسبت هفته دفاع مقدس سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته فرمانده ارشد ارتش در استان فارس و هفته آینده یکی از فرماندهان سپاه خواهند بود.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از مسایل  این است که شهدای شاخص را به مردم معرفی نکردیم، تصاویر ۱۶ شهید شاخص استان فارس را به همراه خلاصه ای از زندگی آنان روی سایت بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس قرار داده ایم که بناست سر در ادارات را مزین به تصاویر شهدای شاخص شود.

مدیر کل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس استان فارس در ادامه سه عنصر را عامل قرار گرفتن ایران در قدرت منطقه ای و جهانی دانست و یادآور شد:  گفت: عنصر نخست رهبری انقلاب و نظام است که با هدایت و ایستادگی و راهبری و هدایت خود باعث شدند امروز انقلاب اسلامی به بسیاری از نقاط جهان نفوذ پیدا کند.

سرهنگ کوشکی افزود: عنصر دوم مردم هستند که همه سختی‌ها را تحمل کردند و انقلاب و ایران و این سرزمین را از سختی‌ها عبور دادند و عامل سوم پیش قراولان ایثار و شهادت هستند که در همه عرصه ها جان خود را در دفاع از کشور کف دست گذاشتند و با ضد انقلاب و ناآرامی ها مقابله کردند.

وی با بیان اینکه باید در هفته دفاع مقدس از این عناصر تجلیل کنیم اظهار داشت : امیدواریم جریان ضد انقلاب فرصت پیدا نکنند بخواهند نام شهیدان را از خیابان‌ها حذف کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس استان فارس گفت: اینکه بعضی بهانه کنند اگر اسم شهید را حذف کردیم برای این است که مردم راحت تر بفهمند از سوی مردم پذیرفته نمی شود؛ در استان ما این اتفاق نیفتاده اما ما پیگیری می کنیم چنین فضایی ایجاد نشود.

در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد این روز آغاز هفته دفاع مقدس است آن روز صدام حسین رییس جمهور وقت عراق با ظاهر شدن در برابر دوربین‌های تلویزیون عراق با پاره کردن قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر، آغاز تجاوز رژیم بعثی به خاک ایران را اعلام کرد.

۹۲۵۴ / ۶۱۱۳ 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها