گذری بر تاریخچه یکی از مخوف‌ترین سازمان‌های تروریستی جهان

تهران- ایرنا- «یک روایت معتبر درباره سازمان مجاهدین خلق» گذری بر تاریخچه یکی از مخوف‌ترین سازمان‌های تروریستی جهان؛ از سوی به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) منتشرشد.

شهریورماه ۱۳۴۴ آغاز فعالیت رسمی تشکیلاتی به نام «سازمان مجاهدین خلق» بود؛ سازمانی که در نخستین اقدام با آنچه که «ناکافی بودن تفسیر رسمی از دین» خواندند با ایجاد گروه‌های بحث به تدوین ایدئولوژی دینی و سیاسی خود پرداختند و تلاش کردند که کتاب ها و جزوه هایی را تهیه کنند که به عنوان متن آموزشی در سازمان استفاده شود تا فضای جدیدی که به سازمان وارد می‌شد از همان ابتدا با برنامه مدون و مشخصی در راه مبارزات انقلابی خود طبق اصول تشکل متبوع قدم بردارند و پیش بروند.
انتشارات به‌نشر با انتشار کتاب یک روایت معتبر درباره سازمان مجاهدین خلق از مجموعه «یک روایت معتبر» به قلم شهرام بزرگی به سراغ جریان ها و اتفاقات بیش از یک دهه قبل از تاریخ پیدایش سازمان مجاهدین خلق رفته است و با مشخص نمودن سر منشاء پیدایش چنین احزاب و تشکل هایی در آن برهه حساس تاریخی، فعالیت این سازمان را در سال ها و جریان های متاخرتر روایت و در نهایت عملکرد آنها را بررسی و تحلیل کرده است.
به طور خلاصه مخاطب در مسیر تحلیل و بررسی ماهیت و چگونگی پیدایش و فعالیت سازمان مجاهدین خلق از ظرفیت ها و جریان های اولیه آگاه می شود که بعدها به نوعی پایه گذار پیدایش سازمان شدند که در طول سال ها به نقطه حضیض فعلی‌اش رسیده است.
در این اثر پیدایش، تاسیس و تدوین ایدئولوژی سازمان مجاهدین خلق، آثار تالیفی سازمان مجاهدین خلق، آموزش های سیاسی و اجتماعی در این سازمان، گسترش تشکیلات ورود سازمان به مقوله آموزش نظامی، گردش به مارکسیسم، بازسازی سازمان در زندان و فعالیت های آن بعد از سرنگونی حکومت پهلوی، ترور و شورش های مسلحانه پرداخته شده است.
یک روایت معتبر درباره سازمان مجاهدین خلق در ۸۳ صفحه و با تیراژ یکهزار نسخه به چاپ رسیده است و هم اکنون در بازار کتاب در دسترس علاقمندان قرار دارد.
یک روایت معتبر درباره سازمان مجاهدین خلق این نکته را یادآوری می کند که برای تحلیل و بررسی یک تشکل، حزب یا سازمانی که در برهه ای از تاریخ به وجود آمده و نام و اعتبار هر چند کمی یا منفی برای خودش استفاده کرده نه تنها باید اتفاقات و جریان های مربوط به آن مقطع زمانی مورد بررسی قرار گیرد بلکه باید با نگاهی موشکافانه به ریشه‌های تاریخی آن مراجعه کرد و پیشینه و منشا اصلی پیدایش آن را مشخص نمود.
علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =