عملیات ساخت یک مدرسه خیری در زاهدان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- سرپرست اداره‌کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: عملیات ساخت یک واحد آموزشی خیری ۶ کلاسه در شهرک غدیر زاهدان آغاز شد.

رضا سرحدی‌نیا روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحدآموزشی دارای ۸۰۰ متر زیربناست که با اعتبار بیش از ۳۰ میلیارد ریال ساخته خواهد شد.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این مدرسه در مهر سال آینده دانش آموزان شهرک غدیر زاهدان برای نخستین بار از فضای آموزشی بهره‌مند خواهند شد.

سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۴۹۰ کلاس درس در قالب ۹۹ مدرسه در سراسر این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: برای راه‌اندازی این مدارس بیش از هزار و ۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

سرحدی‌نیا با قدردانی از همت والای خیران در ساخت مدارس سیستان و بلوچستان افزود: ۷۶ مدرسه با ۳۶۹ کلاس درس از مجموع این مدارس با همت و مشارکت خیران مدرسه ساز ساخته شده است.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ ۱۴ برابری تعداد موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه‌سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در این استان۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.
۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =