۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83480621
۰ نفر

برچسب‌ها

یک قلاده پلنگ به گله گوسفندان در الموت حمله کرد

قزوین - ایرنا - یک قلاده پلنگ هنگام روز و مقابل چشم چوپان به گله گوسفندان در الموت نزدیک شده و با شکار یک راس از محل متواری می‌شود.

مسئول محیط زیست منطقه الموت شرقی روز چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: طبق اظهارات این چوپان، گوسفندان در حوالی روستای نسا از توابع منطقه الموت در حال چرا بوده اند.

مصطفی قندی اضافه کرد: مسئولان محیط زیست منطقه سریعا به محل اعزام شده و صورت جلسه آن را تنظیم می کنند تا پس از بررسی‌های کارشناسی، خسارت وارده به چوپان تعیین شود.

قندی اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر حمله یوزپلنگ به گوسفندان را در روستای زوارک تکذیب کرد و گفت: بین پلنگ و یوزپلنگ تفاوت‌های بسیاری وجود دارد و همچنین هیچ خسارت جانی به انسان‌ها از سوی این حیوان در منطقه وارد نشده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: حمله حیوانات وحشی به حیوانات اهلی تنها هنگامی اتفاق می‌افتد که غذای اصلی آنها یعنی کل و بز وحشی در منطقه کمیاب شود.

مهدی طاهری افزود: یکی از آموزش‌ها و توصیه‌های همیشگی به چوپان‌ها این است که همواره برای نگهبانی از گله چند سگ به همراه داشته و همچنین گوسفندان خود را بیمه کنند.

روستای نسا جز بخش الموت شرقی از توابع شهرستان قزوین است.

پیش از این نیز مواردی از حمله چند قلاده پلنگ به گله گوسفندان در الموت گزارش شده است.

استان قزوین دارای سه منطقه حفاظت شده در باشگل تاکستان، منطقه الموت و طارم سفلی است.

۹۹۲۵*۶۱۰۱