۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۴
کد خبرنگار: 2122
کد خبر: 83480616
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکز کنترل پهپادهای ترکیه‌ در لیبی هدف قرار گرفت

تهران – ایرنا – رسانه وابسته به ژنرال حفتر امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که توپخانه نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی (تحت فرماندهی ژنرال حفتر) مرکز کنترل پهپادهای ترکیه‌ در فرودگاه "مصراته" را هدف قرار داده است.

این رسانه که اخبار مرتبط با درگیری در لیبی را (با گرایش به حفتر) پوشش می دهد مدعی شده این مرکز محل اقامت شماری از اتباع ترکیه بوده و اتاق کنترل و هدایت پهپادهای ترکیه ای و انبارهای سلاح را دربر می گرفته است.
طبق اعلام این رسانه، حمله توپخانه ای ارتش ملی لیبی به این محل شب گذشته انجام شده است.
همچنین این رسانه اعلام کرد که نیروی هوایی ارتش ملی، مواضع دولت الوفاق در استان "سرت" را هدف حملات هوایی خود قرار داده است.
پس از کشته شدن دو تن از فرماندهان ارشد نظامی نیروهای طرفدار حفتر در نزدیکی طرابلس که طبق ادعای منابع رسانه ای نزدیک به حفتر در بمباران پهپادهای ترکیه ای کشته شدند، حملات متقابل ارتش ملی به مواضع دولت الوفاق تشدید شده است.
طبق اعلام رسانه های لیبیایی، «محسن الکانی و عبدالوهاب المقری» از فرماندهان ارشد میدانی تیپ نهم شهر "ترهونه" در حملات پهپادی ترکیه به جنوب غرب طرابلس کشته شدند.

اوضاع در لیبی پانزدهم فروردین امسال همزمان با دستور ژنرال "خلیفه حفتر" از نزدیکان "معمر قذافی" دیکتاتور سابق این کشور به نیروهای تحت امرش برای حمله به طرابلس متشنج شد.
لیبی از زمان سرنگونی قذافی در سال ۲۰۱۱ به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است. نظامیان طرفدار حفتر (مورد حمایت امارات و عربستان و فرانسه) بر شرق این کشور مسلط هستند و ارتش دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» (مورد پذیرش جامعه جهانی) کنترل غرب لیبی را در دست دارد
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =