سیاست آموزش و پرورش ارتقاء کیفیت مدارس دولتی است

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: تمرکز این وزارتخانه توسعه کیفی در حوزه آموزش و پرورش است و در چارچوب همین مسئله، ارتقاء کیفیت آموزشی به ویژه مدارس دولتی مورد توجه قرار گرفته است.

محسن حاجی میرزایی در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه هیات دولت در پاسخ به این سوال که وزارت آموزش و پرورش چه برنامه ای برای ارتقاء کیفیت آموزش در مدارس دولتی دارد، گفت: در اثر تلاش های که در طول چهار دهه گذشته در آموزش و پرورش انجام شده است، بعد از انقلاب توسعه کمی خوبی در حوزه آموزش و پرورش ایجاد شده است.

حاجی میرزایی ادامه داد: در همه مناطق و حتی مناطق کم جمعیت فرصت های آموزشی توزیع شده است و در حال حاضر باید اقدامات خود را برای توسعه کیفی متمرکز کنیم. در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هم پیش بینی های خوبی برای تحول در این حوزه صورت گرفته است. در سند تحول برنامه هایی برای تحول در برنامه درسی، پیش بینی طرح بوم، برنامه مدارس و همچنین اختیاراتی به مدارس ارائه شده است تا برنامه های متناسب را برای دانش آموزان خود پیش بینی کنند.
 وی با بیان اینکه در این سند برای ارتقاء کیفیت معلمان و بهبود فضای آموزشی هم پیش بینی های لازم صورت گرفته، تصریح کرد: ارتقاء سطح دسترسی به محتوای آموزشی و افزایش سرانه آموزشی از دیگر مواردی است که در این سند مورد توجه بوده است؛ چرا که علی رغم همه تلاش ها برخی مناطق از نظر فضای آموزشی با متوسط کشور فاصله دارند.

حاجی میرزایی افزود: با این وجود تلاش می کنیم فضای آموزشی مناسبی در اختیار دانش آموزان قرار گیرد و به تدریج کیفیت آموزش در مدارس به خصوص مدارس دولتی را افزایش دهیم. تمرکز وزارت خانه تقویت مدارس دولتی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =