۲۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۸
کد خبرنگار: 1112
کد خبر: 83480510
۰ نفر

برچسب‌ها

دست پُر تئاتر برای آغاز فصل پاییز

تهران- ایرنا- در آخرین هفته فصل تابستان اجراهای جدیدی به صحنه نمایش اضافه می‌شوند و تماشاخانه‌ها با دست پر فصل پاییز را آغاز می‌کنند.

در آخرین روزهای تابستان اجراهایی صحنه را ترک می کنند اما تماشاخانه ها با سالن هایی که هر کدام نمایشی را بر صحنه خواهند داشت فصل جدید را آغاز می کنند. برنامه اجرای نمایش ها از ۳۰ شهریورماه تا ۵ مهرماه به شرح ذیل است.

نمایش هایی که به صحنه اضافه می شوند

- نمایش حماقت ایکاروس به کارگردانی محمدرضا حسینی و نویسندگی مهدی معبودی از ۱ تا ۲۰ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۵۵ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو میزبان مخاطبان خواهد شد.

- نمایش فورس ماژور به کارگردانی عرفان رضوی و نویسندگی علی مؤذن از ۱ تا ۳۰ مهرماه هر شب ساعت ۱۷ به مدت ۷۰ دقیقه در مجموعه تئاتر دیوار چهارم اجرا خواهد داشت.

- نمایش آزمایشگاه متروک به نویسندگی و کارگردانی منصور صلواتی از  ۳ تا ۲۲ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۷۰ دقیقه در خانه نمایش مهرگان به صحنه خواهد رفت.

- نمایش سگ‌های مرده نوشته یون فوسه و به کارگردانی علی کیا از ۱ تا ۱۹ مهرماه هر شب ساعت ۱۷:۱۵ به مدت ۹۰ دقیقه در تماشاخانه سپند میزبان مخاطبان خواهد شد.

- نمایش پپ به کارگردانی اسماعیل کمالی دهقان از ۱ تا ۲۴ مهرماه هر شب ساعت ۱۷:۴۵ در تئاتر هامون اجرا خواهد داشت.

- نمایش در انتظار ماهی سیا متوسط به نویسندگی و کارگردانی مزدک میرعابدینی ۱ تا ۳۰ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۶۵ دقیقه در تماشاخانه شانو به صحنه خواهد رفت.

نمایش‌هایی که صحنه را ترک می‌کنند

- نمایش شب به خیر مادر نوشته مارشا نورمن و به کارگردانی فرید سلیمانی تا ۳۱ شهریورماه هر شب ساعت ۱۸:۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه در مجموعه تئاتر دیوار چهارم به صحنه می‌رود.

- نمایش دو در شصت (۲ در ۶۰) به نویسندگی و کارگردانی شیرین سرشومی و فریا امام تا ۳۱ شهریورماه هر شب ساعت ۲۱ در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.

- نمایش امروز، روز خوبیست برای مردن به کارگردانی کمال هاشمی و نویسندگی جمال هاشمی، کمال هاشمی و سارا سجادی تا ۳۱ شهریورماه هر شب ساعت ۲۱:۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به نمایش در می‌آید.

- نمایش غروب روزهای آخر پاییز نوشته فریدیش دورنمانت و به کارگردانی اکبر حسنی تا ۳۱ شهریورماه هر شب ساعت ۲۱:۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه در مجموعه تئاتر دیوار چهارم به صحنه می‌رود.

- نمایش گرگ ها به کارگردانی دانیال خجسته و نویسندگی سارا دِلَپ تا اول مهرماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۱۰۰ دقیقه در تالار حافظ به دو زبان فارسی و انگلیسی اجرا می‌شود که روزهای یکشنبه و دوشنبه اجرا به زبان انگلیسی و مابقی روزها فارسی است.

- نمایش به زبان خواب به کارگردانی سما موسوی تا ۱ مهرماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۷۰ دقیقه در تئاتر مستقل تهران به نمایش در می‌آید.

- نمایش کریملوژی به نویسندگی مهران رنجبر و به کارگردانی رضا بهرامی تا ۵ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در سالن سایه تئاترشهر به صحنه می‌رود.

- نمایش امشب اینجا به نویسندگی و کارگردانی مژگان خالقی تا ۵ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۵۵ دقیقه در سالن استاد سمندریان ایرانشهر اجرا می‌شود.

- نمایش باد که می نویسد به کارگردانی سیاوش جامع و نویسندگی آرش عباسی تا ۵ مهرماه هر شب ساعت ۱۸:۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه در پلاتو اجرا تئاترشهر به نمایش در می‌آید.

- نمایش آنکس که نیامد می داند به کارگردانی ژاله کاظمی و نویسندگی زهره غلامی تا ۵ مهرماه هر شب ساعت ۱۷ پلاتو اجرا تئاترشهر به صحنه می‌رود.

- نمایش در اسکله نوشته الن گرا و به کارگردانی فرناز جهانسوز تا ۵ مهرماه هر شب ساعت ۱۷:۳۰ به مدت ۷۰ دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.

- نمایش لاموزیکا سوم به کارگردانی جلال تهرانی بر اساس متنی از دوراس تا ۵ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه در مکتب تهران به نمایش در می‌آید.

- نمایش ۱۴۳۸ هـ . شـ به نویسندگی و کارگردانی پدرام پرنیان فر از ۲۴ شهریورماه تا ۵ مهرماه هر شب ساعت ۱۸:۴۵ به مدت ۸۵ دقیقه در تماشاخانه شانو به صحنه می‌رود.

- نمایش ستاره شناس نوشته دیدیه ‌ون کولارت و به کارگردانی اصغر نوری تا ۵ مهرماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۷۰ دقیقه در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود.

نمایش‌هایی که به اجرای خود ادامه می‌دهند

- نمایش چشم مرکب به نویسندگی و کارگردانی کمال جعفری تا ۸ مهرماه هر شب ساعت ۱۷ به مدت ۹۰ دقیقه در تماشاخانه سپند به نمایش در می‌آید.

- نمایش پاتریک کلایورت به کارگردانی سحر پرتوی کیان و نویسندگی احسان ناجی و علی رضا قاسمی تا ۸ مهرماه هر شب ساعت ۲۰ فرهنگسرای نیاوران به صحنه می‌رود.

- نمایش پس از برخورد جسم سخت به سر به نویسندگی و کارگردانی سجاد داغستانی تا ۸ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه آژمان اجرا می‌شود.

- نمایش هر کسی یا روز میمیرد یا شب من شبانه روز به نویسندگی، طراحی و کارگردانی سجاد افشاریان تا ۸ مهرماه هر شب ساعت ۱۹ در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید.

- نمایش زیبایی گاهی زن است به نویسندگی و کارگردانی سهراب حسینی تا ۸ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.

- نمایش ستاره ها خاموش اند به نویسندگی مژده حقیقت و کارگردانی مسعود نورزاده تا ۸ مهرماه هر شب ساعت ۱۸ در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.

- نمایش آل زا به کارگردانی محمدرضا آگاه برداشتی آزاد از نمایشنامه آلزایمر نوشته یوسف میرزایی تا ۸ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۱۵ در پردیس تئاتر  شهرزاد به نمایش در می‌آید.

- نمایش آقای بدشانس به کارگردانی حسین طیب و نویسندگی سعید سلیمانی تا ۹ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در خانه نمایش مهرگان به صحنه می‌رود.

- نمایش میمون به نویسندگی و کارگردانی وحید رهجوی و حسین ملکی تا ۱۰ مهرماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۶۰ دقیقه در تالار مولوی اجرا می‌شود.

- نمایش ٢٣ خنده تا مرگ نوشته وودی آلن و نیل سایمون و به کارگردانی نیما ذاکر تا ۱۰ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه در تماشاخانه ایران تماشا به نمایش در می‌آید.

- نمایش شک به نویسندگی و کارگردانی مهدی کوشکی از ۲۲ شهریورماه تا ۱۰ مهرماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۱۰۰ دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.

- نمایش فقط چهل روزه بودم به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد و کارگردانی مسعود طیبی تا ۱۲ مهرماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۴۵ دقیقه در تئاتر هامون اجرا می‌شود.

- نمایش شین به کارگردانی حسن همتی و نویسندگی محسن عظیمی تا ۱۲ مهرماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۶۰ دقیقه در پردیس تئاتر تهران به نمایش در می‌آید.

- نمایش آواز قو نوشته آنتون چخوف و به کارگردانی پریزاد سیف تا ۱۳ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۷۰ دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.

- نمایش خلود به نویسندگی و کارگردانی مریم شعبانی تا ۱۴ مهرماه هر شب ساعت ۱۶:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه در مجموعه فرهنگی سرچشمه اجرا می‌شود.

- نمایش اثر پرتوهای گاما بر گلهای همیشه بهار نوشته پل زیندل و به کارگردانی مهتاب نصیرپور تا ۱۵ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ در خانه نمایش مهرگان به نمایش در می‌آید.

- نمایش آرش به نویسندگی و کارگردانی گلچهر دامغانی تا ۱۵ مهرماه هر شب ساعت ۱۷:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه در سالن چهارسو تئاترشهر به صحنه می‌رود.

- نمایش عمل به کارگردانی شکوفه طاهری و نویسندگی مهدی اسدزاده تا ۱۵ مهرماه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.

- نمایش شاتر شیطان به نویسندگی و کارگردانی مریم برزگر تا ۱۵ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۴۵ به مدت ۶۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید.

- نمایش تالار ۴۴۸ به کارگردانی سید فاضل معصومی تا ۱۶ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۸۵ دقیقه در تماشاخانه ملک به صحنه می‌رود.

- نمایش هر آنچه که دوست داری از دست خواهی داد به نویسندگی و کارگردانی وحید منتظری تا ۱۶ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۲۰ به مدت ۶۰ دقیقه در تئاتر هامون اجرا می‌شود.

- نمایش رگ به کارگردانی ایوب آقاخانی و نویسندگی آقاخانی، فرهاد امینی و ویدا دانشمند تا ۱۹ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه در سالن چهارسو تئاترشهر به نمایش در می‌آید.

- نمایش خاطرات فیات تابستان ۵۹ به کارگردانی محمد لارتی و نویسندگی کامران شهلایی تا ۱۹ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۱۵ به مدت ۶۵ دقیقه در تماشاخانه مهر حوزه هنری به صحنه می‌رود.

- نمایش فولاد هرگز زنگ نمی‌زند به کارگردانی شیوا دیناروند و نویسندگی سیروس همتی تا ۱۷ مهرماه هر شب ساعت ۱۸:۱۵ به مدت ۴۵ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.

- نمایش وقتی کبوترها ناپدید شدند نوشته سُفی اکسانن و به کارگردانی هستی حسینی تا ۱۹ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۹۰ دقیقه در تئاتر مستقل تهران به نمایش در می‌آید.

- نمایش بهار شکنی به کارگردانی فریبرز کریمی و نویسندگی محمدحسین معارف تا ۲۲ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۵۵ دقیقه در سالن اصلی تالار مولوی به صحنه می‌رود.

- نمایش مشق شب به نویسندگی و کارگردانی امیر نجفی تا ۲۲ مهرماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۶۵ دقیقه در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود.

- نمایش خاندان چن چی نوشته آنتونن آرتو و پرسی بیشی شلی و به کارگردانی امین سعدی تا ۲۳ مهرماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۶۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید.

- نمایش پشت دیوار عمارت به نویسندگی و کارگردانی حمید ابراهیمی تا ۲۴ مهرماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۹۰ دقیقه در تماشاخانه سرو به صحنه می‌رود.

- نمایش افرای ژاپنی به کارگردانی حسین کشفی اصل و نویسندگی مسعود هاشمی نژاد تا ۲۵ مهرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه در تئاتر هامون اجرا می‌شود.

- نمایش پنجاه پنجاه به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی و نویسندگی هاله مشتاقی نیا و مرتضی اسماعیل کاشی (با نگاهی به نمایشنامه خودی و غیر خودی نوشته برتولت برشت به ترجمه کمال الدین شفیعی) تا ۳۰ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه در تماشاخانه هیلاج به نمایش در می‌آید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =