برخی جرایم نیروهای مسلح تا ۲۳ درصد کاهش یافته است

قزوین - ایرنا - بسیاری از جرایم نیروهای مسلح طی ۲۰ سال گذشته با کمک فرماندهان و مسئولان قضایی کنترل شده و حتی در برخی موارد نیز تا ۲۳ درصد کاهش یافته‌اند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران روز چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه دادستان نظامی استان قزوین، افزود: این سازمان از سال ۷۱ به مساله پیشگیری از وقوع جرم توجه ویژه‌ای داشته و در همین راستا نیز طی چهار برنامه پنج ساله پیشگیری از وقوع جرم، ۶۶۰ همایش استانی و کشوری را در مجموعه خود اجرا کرده است.
حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی فراتی با بیان اینکه با اجرای مجازات‌های جایگزین حبس می‌توان نظم و انضباط را در جامعه حاکم کرده و مجازات‌ها را تقلیل داد، تصریح کرد: تاکید مقام معظم رهبری و سران سه قوه نیز بر خودداری از مجازات‌های حبس است که باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.
این مسئول قضایی تاکید کرد: کنترل و کاهش ۲۳ درصدی جرم در نیروهای مسلح بدان معنی نیست که وظیفه ما در این زمینه به پایان رسیده است بلکه باید با افزایش سعی و تلاش از تشکیل یک پرونده نیز جلوگیری کنیم.
حجت الاسلام فراتی یادآور شد: اگر احساس کنیم جوانی با شرایط خاص، وارد خدمت سربازی شده است باید طوری برنامه‌ریزی کرد تا در طول این دوران برای وی مشکلی پیش نیامده و با پیگیری‌های مداوم و بازرسی‌های دقیق از وقوع هر جرمی پیشگیری کرد.
این مسئول قضایی گفت: در احادیث و روایات نیز همواره بر بازرسی‌های نامحسوس در نیروهای مسلح تاکید شده و ما باید به این مولفه توجه جدی داشته باشیم.
در ادامه این مراسم، ضمن تقدیر از تلاش جعفر خوشه چین ملکی، فرشید ابراهیم نژاد به عنوان دادستان نظامی استان قزوین معرفی شد.
۸۰۵۴*۶۱۰۱