دانشجویان معاینات اسکلتی و روانشناسی می‌شوند

تهران- ایرنا- مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: تمام دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌ها از ابتدای سال تحصیلی جدید، تحت معاینات مختلف حرکتی، ساختار اسکلتی و روانشناسی قرار می‌گیرند.

«محمدحسین علیزاده» روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی دستیاری مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی به خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهارداشت: طرح پایش سلامت همزمان با شروع سال تحصیلی جدید در ۷۱ دانشگاه کشور اجرا می شود و دانشجویان دختر و پسر تحت معاینات مختلف از منظر حرکتی و ساختار اسکلتی و روانشنانسی قرار می گیرند که زندگی سالم و پُرتحرکی در محیط دانشگاه داشته باشند.
وی درمورد نخستین طرح پایش در دانشگاه ها و راه اندازی اتاق های تندرسی یادآور شد: این طرح و اتاق های تندرسی از سه سال قبل در دانشگاه ها اجرا و راه اندازی شده است که با تاکید رئیس سازمان امور دانشجویان تا پایان سال ۹۹ تمام دانشگاه ها باید دارای سامانه های تندرسی و اجرای طرح پایش باشند.

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان هدف از برگزاری کارگاه آموزشی دستیاری مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی را ایجاد هماهنگی میان مشاوران ورزشی دانشگاه ها برای اجرای طرح پایش سلامت دانشجویان سراسر کشور عنوان کرد.
علیزاده برگزاری بزرگداشت روز جهانی ورزش دانشگاه ها را از دیگر برنامه های این کارگاه یک روزه ذکر کرد که در ایران از سوی یونسکو به سازمان امور دانشجویان ابلاغ شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مشاوران ورزشی دانشگاه ها سفیران تندرسی دانشگاه ها هستند، روز جهانی ورزش دانشگاه ها هم امروز برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =