فدراسیون بین‌ المللی وزنه‌برداری حضور زنان ایران در مسابقات جهانی را تبریک گفت

تهران- ایرنا- فدراسیون بین‌ المللی وزنه‌برداری حضور ورزشکاران زن ایرانی را در مسابقات جهانی تایلند تبریک گفت.

کنگره فدراسیون بین‌ المللی وزنه برداری در حاشیه مسابقات جهانی تایلند با حضور نمایندگان ۱۰۰ فدراسیون عضو در پاتایا برگزار شد. در این کنگره کمیسیون زنان گزارشی را از پیشرفت‌هایی که در زمینه ارتقاء برابری جنسیتی حاصل شده است ارایه کرد و گفت: تبریک ویژه‌ای را به فدراسیون وزنه برداری ایران می‌گوییم که برای نخستین بار ورزشکاران زن را به مسابقات جهانی اعزام کرده است.

در این کنگره دستور کامل به روزرسانی‌های هر یک از کمیته‌ها و همچنین گزارش‌های پیشرفت در مورد بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ و مسابقات جهانی وزنه برداری در سطح بزرگسالان، خردسالان و جوانان ارائه شد.

یکی از مهمترین بروزرسانی‌ها در کنگره مربوط به کمیسیون مبارزه با دوپینگ فدراسیون بین‌ المللی وزنه‌برداری بود. این کمیسیون در گزارشی مطرح کرد که امسال بیش از ۱۱۰۰ تست از ورزشکاران ۸۹ کشور جهان گرفته شد.

کمیته پزشکی بار دیگر بر اهمیت حمایت از سلامتی و رفاه ورزشکاران تاکید کرد و از فدراسیون‌های عضو خواست تا اطمینان حاصل کنند که فقط پزشکان متخصص به معالجه وزنه‌برداران می‌پردازد.

همچنین کمیسیون عضویت گزارش داد که سه کشور جزایر ویرجین بریتانیا، برمودا و سنت لوسیا برای نشان دادن محبوبیت روزافزون وزنه‌برداری، درخواست عضویت موقت داده‌اند.

در این رقابت‌ها چهار وزنه‌بردار زن شرکت می‌کنند که پوپک بسامی در وزن ۵۵ کیلوگرم، ابریشم ارجمندخواه دسته ۷۱ کیلوگرم، سیدالهام حسینی وزن ۷۱ کیلوگرم و پریسا جهانفکریان دسته ۸۷ کیلگرم به روی تخته خواهند رفت.

مسابقات جهانی وزنه‌برداری تایلند از ۲۷ شهریور تا پنجم مهر در پاتایا برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha